هرم هوش کودک

هرم هوش هولا تویز مدل 806 یک مجموعه آموزشی و موزیکال تشکیل شده از 15 بازی آموزشی مختلف می باشد که برای پرورش جسمی و ذهنی کودکان خردسال بالای 18 ماه بسیار مناسب است.این اسباب بازی از پلاستیک ABS ساخته شده و فاقد هرگونه مواد حساسیت زا و مضر برای کودکان می باشد.این کلبه که نام دیگر آن دنیای شادی هولی تویز است شامل میکروفون،آینه کوچک،فرمان ماشین،درام پد و … می باشد که همگی جمع شده اند تا کودک شما را از هر لحاظی که فکرش را بکنید تقویت کنند و پرورش دهند.در هر طرف از اسباب بازی یک بازی خاص قرار دارد مانند ماشین بازی که یک فرمان دارد که می چرخد یک کلید برای استارت زدن و یک ماشین کوچک که با حرکت فرمان حرکت میکند.

به طور کلی یکی از اقتصادی ترین هدیه هایی که می توانید به فرزند خود هدیه دهید؛ کلاه پلیس بچه گانه   می باشد

همچنین طرف موزیکال اسباب بازی وسایل مختلف برای پخش موزیک و چراغ دارد.یک گوی پر از توپ های ریز دارد که با حرکت و چرخش می لغزند و صدای جغجغه می دهند. این قسمت شامل کلید های با چراغ و رنگ های شاد برای کودک هم می باشد.طرف میکروفن و خوانندگی هم دارای یک آیینه کوچک،یک میکروفن برای خواندن،دسته ای برای تنظیم صدا و یک کلید برای تنظیم میکروفن که با این سمت کودک خوانندگی را تمرین می کند و با بازی با آن لذت می برد.

راهنمای استفاده از هرم هوش :

 • روی هرم هوش  یک کلید دایره ای شکل مثل طبل دارد که با هر بار زدن روی آن موزیک جدیدی پخش می شود
 • کلید روشن / خاموش کردن روی سقف هرم قرار دارد
 • روی سقف هرم هوش هولی تویز دوعدد میله همراه تعدادی مهره های رنگی زیبا قرار دارد میله قابل جدا شدن هستن که برای آموزش رنگ ها مناسب هستند
 • یک ضلع هرم یک موبایل دارد که مدل جغجغه ای است
 • کلیدی دارد که با هر بار زدن، عکس پایینش را عوض کرده و متناسب با عکس صداهای خروس، مسواک زدن، تولد و … را پخش خواهد کرد
 • چکش را برداشته روی میله های جلوی هرم ضربه بزنید تا توپ درون محفظه از یک طرف به طرف دیگر پرتاب شود و شکلک ها عوض خواهد شد
 • 2 عدد مدل فنری که برای سرگرمی کشیده و رها میشود در دو طرف محفظه توپ می باشد
 • یک میکروفون، آیینه و کلیدهای کنترل روی ضلع هرم قرار دارد که کودک می تواند با میکروفون صدای خود را پخش کند و لذت ببرد
 • 2 عدد چرخ دنده دارد که داخل یکی آب و ماهی وجود دارد با چرخاندن چرخ دنده موزیک پخش می شود و هرچه سریعتر چرخانده شود ریتم موزیک زیباتر می شود
 • در کنار چرخ دنده ها 2 تا کلید روشن / خاموش کردن موزیک وجود دارد و موزیک های مختلف پخش می کند
 • فرمان ماشین برای رانندگی تخیلی دارد بوق و دکمه استارت با صدای طبیعی پخش می کند
 • اطراف هرم هوش هولی تویز تعداد 4 عدد دستگیره برای نگهداشتن و حمل آسان تعبیه شده است

راهکارهای افزایش هوش کودکان

 1. با آنها صحبت کنید و برای آنها بخوانید

هرچه بیشتر با فرزندتان گفتگو کنید، باهوش تر خواهند بود. انجام بازی های آموزشی ساده در طول مسیر خانه یا بیرون، باعث افزایش هوش کودکان می شود. به عنوان مثال از آنها بخواهید اشیا را نام ببرند یا بشمارند. شما می توانید ضریب هوشی فرزند خود را با انجام این کار در طول چند سال کودکیشان شش درجه افزایش دهید. او اضافه می کند که هر چه زودتر شروع کنید. شواهد نشان می دهد که اگرچه این روش همیشه مفید است، اما بهتر است قبل از 4 سالگی شروع کنید.

 1. حافظه آنها را به چالش بکشید

این کار می تواند با انجام بازی ها باشد یا فقط با درخواست از آنها برای به خاطر سپردن چیزها باشد. وقتی از آن ها درباره روز مدرسه شان می پرسید، آنها را با یک جمله معمولی «نمی دانم» رها نکنید. بلکه از آنها بخواهید جزییات روزشان را به یاد آورند و در موردشان صحبت کنند.

 1. از کم خوابی پرهیز کنید

این یک اصل مهم را فراموش نکنید، چرا که هر کار دیگری را درست انجام دهید، کم خوابیدن یا خواب بی کیفیت (از خواب پریدن، دیروقت خوابیدن، خواب در محیط شلوغ یا پرنور و…) می تواند اثر آنها را تا حد زیادی کاهش دهد. خواب کم باعث می شود یادگیری و تمرکز افت کند و در بلند مدت برای مغز به شدت آسیب زاست.

 1. چربی های مفید بر افزایش هوش کودکان موثر است

مغز از چربی ساخته شده است و اطمینان از دسترسی بدن به بلوک های ساختمانی صحیح برای رشد آن ضروری است. یک مکمل روغن ماهی با درجه بالا اضافه کنید و از آووکادو، روغن نارگیل یا کره خودداری نکنید.

 1. معاشرت با همسالان

اینکه فرزند شما با چه کسی وقت می گذراند به اندازه هر عامل دیگری یک پیش بینی کننده ضریب هوشی است. بازی های گروهی و وقت گذراندن با همسالان باعث افزایش خلاقیت و هوش کودکان می شود.

 1. یادگیری و نواختن موسیقی یکی از عامل های افزایش هوش کودکان

نواختن یک موسیقی فعالیت مغز را افزایش می دهد و در نتیجه بهره هوشی را در کودکان افزایش می دهد. اسکن های MRI نشان داده اند که در حالی که یک کودک در حال نواختن یک آلت موسیقی است، عملکرد مغز بهبود یافته است. بنابراین، ثبت نام فرزندتان در کلاس نوازندگی ایده خوبی است. کلاسی را انتخاب کنید که مورد علاقه فرزندتان باشد. اگر برای بچه ها کلاس جذاب نباشد، نتیجه ای نخواهد داشت.

بهترین راهکار برای دور نگه داشتن کودکان از تلویزیون خرید ست لباس ارتشی بچه گانه دخترانه  می باشد

 1. فعالیت بدنی و ورزش

هر ورزشی چه در باشگاه و چه در فضای باز، نقش مهمی در افزایش ضریب هوشی کودکان دارد. ورزش اندورفین آزاد می کند و به تقویت عملکرد مغز و همچنین افزایش هوش کودکان کمک می کند. سعی کنید کودک خود را به طور منظم در فعالیت های بدنی شرکت دهید. در صورت امکان فعالیتهای ورزشی گروهی را تشویق کنید.

 1. بازی کردن را جدی بگیرید

بازی ها نقش حیاتی در افزایش هوش و همچنین فعالیت کودک دارند. بازی ها به بچه ها اجازه می دهد تا حوزه های متعدد را همراه با حل مشکلات برای برنده شدن درک کنند. کودک خود را به حل پازل، یادگیری شطرنج و بازی های فکری تشویق کنید. شما همچنین می توانید یک بازی حافظه ای با کودک خود انجام دهید. این بازیها برای افزایش سطح IQ کودکان بسیار مفید هستند. در حالی که بچه ها سرگرم  می شوند، فعالیت مغزشان افزایش می یابد زیرا دایماً مجبورند بازی ها را حل کنند و فکر کنند.

 1. با کودکتان محاسبات ریاضی انجام دهید

محاسبات ریاضی می تواند عملکرد مغز و ضریب هوشی کودک شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. می توانید هر روز به مدت 10 دقیقه با آنها محاسبات تصادفی ساده مانند جمع یا تفریق انجام دهید. شرکت در کلاس های چرتکه هم می تواند مفید باشد.

 1. فرآیند یادگیری فعال

یادگیری یک فرآیند مستمر است و کودکان باید در فرآیند یادگیری فعال برای رشد هوش خود غرق شوند. بچه ها وقتی می توانند چیزهایی را ببینند بهتر یاد می گیرند، به جای اینکه صرفاً در یک کلاس چهار دیواری بنشینند، اجازه دهید با تمام حس های 5 گانه خود درگیر باشند. کودک خود را در معرض دنیای واقعی قرار دهید. او را در فعالیت های یادگیری عملی شرکت دهید. این باعث می شود آنها با موقعیت های مختلفی روبرو شوند و آنها را به فکر حل آن مشکلات بیاندازد. آنها می توانند با یادگیری به روش های مختلف و در عین حال مداوم، قدرت فکری خود را توسعه دهند. هر چه بیشتر فکر کنند، مغزشان بهتر عمل می کند. آنها همچنین اهمیت دانش را در حل مشکلات مختلف درک می کنند.

سخن آخر در مورد افزایش هوش کودکان

آنها را باور کنید. اگر می خواهید عزت نفس آن ها را تقویت کنید و هوش آنها را تقویت کنید، چیزی را که بچه ها بیشتر می خواهند به آن ها بدهید. اینکه شما آنها را باور داشته باشید، لازمه هر روش تقویت هوش و سایر مهارت های یک کودک است. برای خرید اینترنتی لباس نظامی بچه گانه از فروشگاه ما دیدن کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هرم هوش کودک" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, گردشگری و اقامتی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هرم هوش کودک"، کلیک کنید.

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.