78 هزار نفر از جمعیت روستایی لرستان از آب شرب سالم بهره مند شدند – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

78 هزار نفر از جمعیت روستایی لرستان از آب شرب سالم بهره مند شدند - خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تازوما، یاسر اکبریان امروز سه شنبه در گفت وگو با رسانه ها، اظهار داشت: جهاد آبرسانی به روستاهای محروم که با شروع دولت سیزدهم هم زمان با سراسر کشور در لرستان هم شروع شد، قطعاً یادگاری ماندگار از رییس جمهور شهید آیت الله رییسی است.

وی گفت: از ابتدای دولت تا پایان سال 1402 آبرسانی به 161 روستا در لرستان انجام شد، روستاهایی که پیش ازاین از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار بی بهره بودند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان یکی از اقدامات جهادی و قابل تقدیر در دولت سیزدهم را توجه ویژه به تامین آب آشامیدنی پایدار روستاهایی عنوان کرد که پیش از شروع دولت، به هر دلیل امکان تامین آب شرب پایدار برای آنها میسر نبود.

اکبریان، اولویت مهم دولت سیزدهم را رفع محرومیت عنوان کرد و افزود: تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم در راستای رفع محرومیت است.

وی با اشاره به آبرسانی به 161 روستای محروم لرستان، گفت: این تعداد روستا جمعیت 78 هزارنفری را تحت پوشش قرار داده است.

اکبریان با اشاره به اینکه آبرسانی به روستاهای محروم در قالب جهاد آبرسانی و رفع محرومیت در دست اقدام است، بیان کرد: برنامه ریزی شرکت آب و فاضلاب استان تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی به 162 روستا تا پایان سال جاری است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "78 هزار نفر از جمعیت روستایی لرستان از آب شرب سالم بهره مند شدند – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "78 هزار نفر از جمعیت روستایی لرستان از آب شرب سالم بهره مند شدند – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.