یمن از حمله به کشتی انگلیسی خبر داد

یمن از حمله به کشتی انگلیسی خبر داد

به گزارش تازوما، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این باره اعلام کرد: نیروی دریایی کشورمان یک عملیات نظامی در دریای سرخ انجام دادند که در آن کشتی انگلیسی «LYCAVITOS» هدف قرار گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن، گفت: نیروی دریایی ارتش با استفاده از موشک های دریایی مناسب، این کشتی را در خلیج عدن هدف قرار داد و به لطف خدا این حمله دقیق و مستقیم بود.

به گزارش ایرنا، یحیی سریع ادامه داد: عملیات منحصر بفرد ما علیه اهداف متخاصم آمریکایی و انگلیسی در دریاهای سرخ و عرب، در چارچوب حق مشروع پاسخ به تجاوز علیه یمن و حق ما برای دفاع از یمن و ملت آن ادامه دارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ما بر ادامه عملیات دریایی خود علیه کشتی های اسراییلی یا کشتی های عازم بنادر فلسطین اشغالی، تا پایان تجاوز به غزه و رفع محاصره تاکید می کنیم.

این اظهارات پس از آن بیان شد که سازمان تجارت دریایی انگلیس بعد از ظهر امروز اعلام کرد: گزارشی مبنی بر وقوع یک حادثه امنیتی در خلیج عدن یمن دریافت کرده ایم.

طبق این بیانیه، این حادثه در 85 مایل دریایی جنوب عدن رخ داده است.

در همین پیوند، شرکت امنیت دریایی (امبری) اعلام کرد: یک کشتی در دریای سرخ که در حدود یکصد متری شرق عدن یمن در حرکت بود هدف حمله قرار گرفت.

در بیانیه شرکت امبری آمده است: این کشتی در نتیجه حمله دچار آسیب جزیی شده است.

ارتش یمن طی هفته های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده اند تا زمانی که رژیم اسراییل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی های این رژیم یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یمن از حمله به کشتی انگلیسی خبر داد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یمن از حمله به کشتی انگلیسی خبر داد"، کلیک کنید.