کشف شوکه کننده دانشمند هاروارد: باقیمانده سفینه بیگانگان فضایی

کشف شوکه کننده دانشمند هاروارد: باقیمانده سفینه بیگانگان فضایی

به گزارش خبرگزاری تازوما، آوی لوب دانشمندی جنجالی است و ادعاهایش در زمینه حیات فرازمینی همواره جنجالی بوده است. او پیش از این مدعی شده بود که شهاب سنگی سقوط کرده در اقیانوس فناوری فرازمینی است.

حالا او در گفتگویی تازه با رادیوی بوستون بر ادعایش

پا فشرده و مدعی شده است که شواهدی تازه برای اثبات ادعایش دارد. لوب می گوید: «شواهد تازه نشان می دهد که شهاب سنگ چیزی مثل فضاپیمای وویجر است که توسط بیگانگان فضایی ساخته شده است.»

شهاب سنگ مورد اشاره لوب که «IM1» نام گرفته است، حدود یک دهه پیش در آب های اقیانوس آرام در نزدیکی پاپوا گینه نو سقوط کرد و تا سال 2022 و مطرح شدن ادعای لوب مورد توجه قرار نگرفته بود.

این اخترفیزیکدان در تلاشی خستگی ناپذیر کف اقیانوس را برای یافتن بقایای شهاب سنگ جستجو کرد و سال گذشته مدعی شد که باقیمانده یک جسم کروی از جنس فلز را یافته است که احتمالا متعلق به یک فناوری فضایی است.

او نتایج تحقیقاتش را در ماه اکتبر منتشر کرد که البته بسیاری در جامعه علمی با دیده شک به آن می نگرند. بسیاری یافته های لوب را اثر کارهای انسانی چون آزمایش های اتمی یا حتی خاکستری بسیار معمولی تر می دانند.

این دانشمند جنجالی به رادیو بوستون می گوید: «ترکیبات شیمیایی آن با عناصر موجود در منظومه شمسی متفاوت است. ما 55 عنصر جدول تناوبی را باقیمانده پیدا شده مقایسه کردیم و قطعا عناصر آن بسیار متفاوت است.»

او در پاسخ به کسانی که کارهای او را شبه علم و تیوری توطیه می دانند گفت: «ادعاهای من نظریه نیست. البته اگر شما بخشی از این فرایند علمی نباشید و به توجهی که به آن جلب شده حسادت کنید آنگاه شروع به انتقاد می کنید.»

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف شوکه کننده دانشمند هاروارد: باقیمانده سفینه بیگانگان فضایی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف شوکه کننده دانشمند هاروارد: باقیمانده سفینه بیگانگان فضایی"، کلیک کنید.