چه کسانی از فهرست یارانه 1403 حذف می شوند؟

چه کسانی از فهرست یارانه 1403 حذف می شوند؟

به گزارش تازوما ،زمان بندی پرداخت یارانه نقدی در بهمن 1402 دستخوش تغییر شد. سرپرستان خانوار، قبل این تصمیم فارغ از رتبه و جایگاه خود در دهک بندی درآمدی، دقیقا در تاریخ 21 ماه یارانه نقدی را می گرفتند و به میل و اختیار خود مجاز بودند را در قالب کالابرگ خرج کنند یا به روش محبوب از عابربانک ها پول نقد بگیرند. دولت اواخر پارسال روال همیشگی را به هم زد و برای ایجاد انگیزه مضاعف، اعلام کرد یارانه نقدی دهک یک تا سه زودتر واریز خواهد شد تا آن ها فرصت بیشتری برای بررسی و تصمیم گیری داشته باشند.

عرشخ آنلاین در خبری نوشت:یارانه نقدی از سه ماه قبل با همین سبک و سیاق پرداخت شده است، ولی گروهی، به محض اینکه متوجه شدند روز 21 ماه رسیده و خبری از یارانه نقدی نیست، دلهره گرفتند. خواندن این نوشته را برای دفع انواع و اقسام نگرانی مرتبط با موضوع یارانه نقدی فروردین، تاخیر در پرداخت یارانه نقدی فروردین و دلایل واریز نشدن یارانه نقدی فروردین توصیه می کنیم.

یارانه اردیبهشت ماه کی واریز می شود؟

یارانه فروردین ماه دهک یک تا سه مطابق وعده اعلام شده روز بیستم ماه به حساب سرپرست خانوار مشمول دریافت کمک هزینه دولت واریز شد. یارانه نقدی دهک چهار، پنج، شش، هفت، هشت و 9 طبق برنامه روز 30 فرودین واریز خواهد شد. پس نگران قطع یارانه نقدی نباشید.

تغییر زمان بندی پرداخت یارانه نقدی در بهمن سال گذشته اتفاق افتاد. طبقه بندی، دسته بندی یا به اصطلاح خود دولتی ها، دهک بندی خانوارها هم دستخوش تغییر شد، اما سازمان هدفمندی به عنوان متولی اصلی پرداخت یارانه نقدی می گوید تغییرات جدی و ساختاری نبوده است.

سامانه رفاه ایرانیان اوایل سال 1402 شاخص و ملاک های طبقه بندی خانوار از جمله میزان درآمد و دارایی را عوض کرد. همچنین گزینه صدک بندی را جایگزین دهک بندی کرد تا معیار شناسایی مشمولان یارانه نقدی از دقت بیشتری بهره ببرد.

یارانه نقدی به ازای هر نفر واریز می شود. یارانه خانوار دهک اول، دوم و سوم که زیر پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند، نفری 400 هزار تومان محاسبه می شود. یارانه تشویقی هم به شکل اعتبار خرید برای این گروه منظور می شود که اگر از آن استفاده کنند یارانه هر نفر در خانوار دهک یک تا سه، به 620 هزار تومان می رسد.

یارانه خانوار دهک چهار تا هفت، نفری 300 هزار تومان است و، چون آن ها هم اجازه استفاده از یارانه تشویقی را دارند می توانند در نهایت میزان یارانه دریافتی خود را به رقم 520 هزار تومان افزایش دهند. خانوار دهک هشت و 9 حتی در صورت استفاده از کالابرگ مستحق یارانه تشویقی شناخته نمی شود و هنمچنان به ازای هر نفر 300 هزار تومان یارانه نقدی به حسابشان واریز می شود.

افزایش 45 درصدی یارانه در قالب طرح یارانه تشویقی قرار بود در بازه زمانی 17 بهمن سال قبل تا 17 اردیبهشت امسال به عنوان گزینه موقت صورت بگیرید، اما هنوز به شکل رسمی توضیح نداده اند پرداخت یارانه تشویقی پس از این تاریخ تمدید می شود یا نه. هر خبر و تیتری درباره ادامه پرداخت یارانه تشویقی می بینید یا می خوانید از حد حدس و گمان فراتر نمی رود.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چه کسانی از فهرست یارانه 1403 حذف می شوند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چه کسانی از فهرست یارانه 1403 حذف می شوند؟"، کلیک کنید.