پیش بینی جدید صرافان از قیمت ارز در بازار/ نرخ دلار تا چه عددی تغییر می کند؟

به گزارش خبرگزاری تازوما، کارشناسان حوزه ارز از ادامه روند کاهش قیمت دلار خبر می دهند. دبیرکل جامعه صرافان ایران روند کاهش قیمت دلار را ادامه دار می داند و به همشهری می گوید: بدون شک ما در آینده نزدیک و در ماه پیش رو با کاهش بیشتر قیمت دلار مواجه خواهیم بود.

فرهاد رمضان با تاکید بر تاثیر مثبت اقدامات بانک مرکزی بر بازار ارز بیان می کند: در انتهای سال گذشته ما با نوسان قیمت ارزهای پرتقاضا مواجه بودیم اما خوشبختانه بانک مرکزی با سیاست گذاری هایی که انجام داد تلاش کرد این نوسانات را به حداقل برساند که موفق هم شد و توانست از رشد قیمت ها جلوگیری کند.

رمضان در گفت وگو با همشهری آنلاین می افزاید: سیاست بانک مرکزی در زمینه حراج سکه و شمش در مرکز مبادله ارز و طلای ایران در جذب نقدینگی های سیال جامعه موثر بوده و این موضوع تاثیر خوبی بر کاهش التهابات و انتظارات تورمی در بازار ارز داشته است.

کاهش قیمت دلار ادامه خواهد داشت

وی در مورد وضعیت بازار ارز در روزهای آینده می گوید: برای ماه های پیش رو برآورد می کنیم که با روندی که بانک مرکزی در پیش گرفته است بدون شک در آینده نزدیک و در ماه پیش رو با کاهش بیشتر قیمت دلار مواجه خواهیم بود و با کاهش قیمت دلار، قیمت سایر ارزها هم با ریزش همراه می شود.

رمضان در پاسخ به اینکه قیمت دلار در بازار آزاد چقدر کاهش خواهد یافت؟ بیان می کند: در مورد بازار غیررسمی از آنجا که یک بازار متشکل و ساختارمند نیست و قیمت در آن متاثر از انتظارات فعالان و حجم معاملات است نمی توان عددی تعیین کرد چون ممکن است تاثیر منفی بگذارد اما با سیاست هایی که بانک مرکزی در پیش گرفته است می توان با اطمینان گفت که بدون شک بازار غیررسمی نیز با کاهش قیمت مواجه خواهد شد.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی جدید صرافان از قیمت ارز در بازار/ نرخ دلار تا چه عددی تغییر می کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی جدید صرافان از قیمت ارز در بازار/ نرخ دلار تا چه عددی تغییر می کند؟"، کلیک کنید.