پذیرش دانشجو در ۱۷ رشته تحصیلی برای اولین بار در دانشگاه محقق اردبیلی

پذیرش دانشجو در ۱۷ رشته تحصیلی برای اولین بار در دانشگاه محقق اردبیلی

تازوما/اردبیل معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی از پذیرش دانشجو در ۱۷ رشته تحصیلی برای اولین بار در این دانشگاه طی سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ خبر داد.

قادر قاسمی ۱۱ تیر در جمع خبرنگاران از پذیرش دانشجو برای اولین‌­بار در ۱۷ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌­ارشد و دکتری طی سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.

وی افزود: در راستای گسترش رشته‌­های تقاضامحور و کاربردی و به منظور پاسخگویی به نیازهای کشور و استان و پس از پیگیری­‌های صورت گرفته از دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با پذیرش دانشجو در ۱۷ رشته­ موافقت به عمل آمده و دانشگاه برای اولین بار نسبت به پذیرش دانشجو در این رشته­‌ها اقدام کرده است.

وی این اقدام را دارای نقش اساسی در پاسخگویی به نیازهای موجود در جامعه در جهت ادامه تحصیلات آموزش عالی برشمرد.

دبیر کارگروه پیاده‌­سازی آمایش و مدیریت تحول آموزش عالی استان اردبیل، انجام اقدامات و پیگیری در راستای اخذ مجوز و راه‌­اندازی رشته­‌های اشتغال‌­محور را از سیاست‌­های اصلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اهم اقدامات دانشگاه نام برده و اضافه کرد: دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان ستاد اصلی کارگروه آمایش و مدیریت تحول آموزش عالی استان نسبت به بررسی و اقدام در جهت راه‌­اندازی و اخذ مجوز رشته‌­های تحصیلی منطبق بر نیازمندی­‌های اشتغال و همچنین امکانات و توانمندی­‌های موجود اقدام می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: مجوز رشته‌های ارتباط تصویری و  مهندسی ساخت و تولید در مقطع کارشناسی، رشته‌های فیزیک گرایش اپتیک و لیزر، مهندسی برق گرایش مخابرات سیستم و زبان و ادبیات فارسی گرایش ادبیات کودک و نوجوان در مقطع کارشناسی‌ارشد و رشته‌های فیزیک گرایش فیزیک ماده چگال، مهندسی شیمی و مهندسی کامپیوتر در مقطع دکتری در نیمه اول سال ۱۴۰۲ صادر و پذیرش دانشجو نیز برای اولین بار از نیمسال اول سالتحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ آغاز شد،

قاسمی افزود: همچنین مجوز رشته‌های مهندسی سیستم‌های انرژی گرایش سیستم‌های انرژی، مهندسی برق گرایش برنامه‌ریزی و مدیریت سیستم‌های انرژی الکتریکی و حقوق خصوصی در مقطع کارشناسی‌ارشد و رشته مدیریت منابع خاک، فیزیک و حفاظت خاک در مقطع دکتری نیز در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ و رشته‌های فیزیک گرایش علوم و فناوری کوانتومی، مخاطرات محیطی، جامعه شناسی و مهندسی خودرو گرایش سازه و بدنه خودرو  در مقطع کارشناسی‌ارشد و مهندسی برق گرایش الکترونیک در مقطع دکتری تخصصی در خرداد ماه سالجاری صادر و پذیرش دانشجو نیز برای اولین بار در این رشته‌ها نیز از نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ آغاز خواهد شد.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پذیرش دانشجو در ۱۷ رشته تحصیلی برای اولین بار در دانشگاه محقق اردبیلی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پذیرش دانشجو در ۱۷ رشته تحصیلی برای اولین بار در دانشگاه محقق اردبیلی"، کلیک کنید.