وزیر بهداشت: 2700 طرح بهداشتی در دولت سیزدهم افتتاح شد

وزیر بهداشت: 2700 طرح بهداشتی در دولت سیزدهم افتتاح شد

تازوما/سیستان و بلوچستان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افتتاح بیش از 2700 طرح بهداشتی از شروع به کار دولت سیزدهم تاکنون خبر داد.

 بهرام عین اللهی در آیین افتتاح همزمان 28 پروژه بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با بیان اینکه سهم سیستان و بلوچستان از بیش از 16 هزار تخت جدید بیمارستانی در دولت مردمی، 600 تخت بیمارستانی بوده است، اظهار کرد: بعد از شهادت آیت الله رییسی احساس می کنیم فرمانده مقتدر و مومن خودمان را از دست داده ایم اما سفرهای اعضای هیات دولت، از جمله این سفر نشان می دهد، ادامه دهنده راه شهید رییسی هستیم. ایشان یک مکتب فکری بود که انقلابی در حوزه خدمتگزاری به مردم پس از 45 سال از انقلاب اسلامی ایجاد کرد.

وی از محرومیت زدایی به عنوان یکی از شاخصه های شخصیتی رییس جمهور شهید یاد کرد و افزود: این ویژگی ایشان در عمل برای همگان مشخص شد اما محرومیت زدایی از مناطقی که محرومیت های تاریخی را تجربه کرده اند، زمان بر است اما تمام ارکان دولت با انگیزه خدمت در این مسیر گام بر می دارند.

وزیر بهداشت، بیمارستان مادر و کودک حضرت فاطمه الزهرا(س) ایرانشهر در کشور را کم نظیر دانست و گفت: پیام اجرای چنین پروژه هایی در مناطق کمتر توسعه یافته این است که می خواهیم کارهای بزرگ انجام دهیم و هیچ محدودیتی برای پیشرفت نداریم.

وی با بیان اینکه 265 پروژه سلامت محور سیستان و بلوچستان در دولت مردمی با اعتبار حدود 30 هزار میلیارد ریال افتتاح شده است، تصریح کرد: رویکرد ما در وزارت بهداشت قطعا سلامت پیشگیری محور است. در منطقه ای قرار داریم که تهدیدات سلامت در کشورهای همسایه ما فراوان است اما با عملکرد ارزشمند نظام شبکه، نیروهای حوزه سلامت و به ویژه نیروهای حوزه بهداشت که دیده نمی شوند و سنگرسازان بی سنگر هستند، شاخص های سلامت در کشورمان متحول شده و جایگاه قابل قبولی در منطقه داریم.

عین الهی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر باید پیشرفت کند و در منطقه تحت پوشش خود، نقش آفرین و حل کننده مشکلات سلامت باشد. تاکید ما در مناطق محروم، تقویت بومی گزینی برای ماندگاری و خدمتگزاری بیشتر این نیروها به مردم است، بنابراین اعتقاد داریم مشکلات مناطق محروم، از درون و با استفاده از ظرفیت نیروهای بومی برطرف می شود.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر بهداشت: 2700 طرح بهداشتی در دولت سیزدهم افتتاح شد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر بهداشت: 2700 طرح بهداشتی در دولت سیزدهم افتتاح شد"، کلیک کنید.