وداع 166 نماینده با بهارستان/ هشدار اورژانس به شناگران

افزایش ظرفیت انتقال روزانه گاز کشور، هشدار اورژانس نسبت به افزایش آمار غرق شدگی در کشور، ادامه مسابقات لیگ برتر فوتبال، بازماندن 166 نماینده مجلس یازدهم از حضور در مجلس بعدی، اغاز مرمت آرامگاه کوروش و هشدار فرانسه به اروپا مهمترین اخبار شامگاهی تازوما بود.

به گزارش تازوما، شامگاه شنبه 22 اردیبهشت 1403 خبرنگاران تازوما به تهیه و تولید اخبار مختلفی در حوزه های سیاسی، جهان، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی پرداختند که در ادامه مهمترین این اخبار را مرور می کنیم:

پیاده شدن 166 نماینده از قطار بهارستان

سیاسی:

براساس نتایج اعلامی وزارت کشور در مرحله اول و دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، 166 نماینده مجلس یازدهم نتوانستند راهی مجلس دوازدهم شوند.

وداع 166 نماینده با بهارستان/هشدار اورژانس به شناگران

حمله مقاوت عراق به پایگاه رامون

بین الملل:

مقاومت اسلامی عراق امشب در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد که شنبه پایگاه هوایی ارتش رژیم صهیونیستی موسوم به «رامون» را با موشک کروز پیشرفته «ارقب» هدف حمله قرار داده است. مقاومت اسلامی عراق طی روزها اخیر در حمایت از مردم غزه و در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی بندرهای نفتی حیفا و عسقلان در فلسطین اشغالی را با همین موشک هدف قرار داده است.

حزب الله لبنان هم در بیانیه ای از هدف قرار دادن پایگاه صهیونیستی «بیت هلل» با استفاده از دو پهپاد تهاجمی و انتحاری خبر داد.

وداع 166 نماینده با بهارستان/هشدار اورژانس به شناگران

هشدار فرانسه به اروپا در خصوص پیشروی روسیه

ماکرون در پیامی ویدیویی گفت که اگر روس ها در برهه ای زیاده روی کنند، تمام ما اروپایی ها باید آماده متوقف کردن آن ها باشیم.

در روزهای اخیر نیروهای مسلح روسیه در جبهه شمال و منطقه خارکیف که نزدیک به 2 سال پیش از آنجا عقب نشینی بودند، پیشروی کردند

فاز اول پالایشگاه تازوما خلیج فارس چه زمانی به بهره برداری می رسد؟

اقتصادی:

سردار سرتیپ پاسدار عبدالرضا عابد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: با توان و سرمایه گذاری قرارگاه پالایشگاه تازوما خلیج فارس با پیشرفت فیزیکی خوبی درحال ساخت است و اگر دولت و وزارت نفت کمک کنند، فاز اول این پالایشگاه تا پایان امسال وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

افزایش ظرفیت انتقال روزانه گاز کشور

غلامعباس حسینی مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران گفت: ظرفیت انتقال روزانه گاز کشور با بهره برداری 6 ایستگاه تقویت فشار و حدود هزار کیلومتر خطوط جدید در سال 1402، به روزانه 950 رسید؛ 9 بهمن هم با انتقال 855 میلیون مترمکعب بیشترین حجم انتقال گاز پارسال ثبت شد.

وداع 166 نماینده با بهارستان/هشدار اورژانس به شناگران

برخی از کالاها از سیاست قیمت گذاری دستوری خارج می شوند

سعید شوال پور معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه خبر داد که برخی از کالاها از سیاست قیمت گذاری دستوری خارج می شوند.

او گفت: در برنامه هفتم توسعه بندی گنجانده شده که کالاهایی که نیاز به قیمت گذاری و اثرات اجتماعی چندانی ندارد به تدریج از شرایط قیمت گذاری دستوری خارج شود و این بخش به احتمال زیاد امسال اجرایی خواهد شد.

هشدار اورژانس نسبت به افزایش آمار غرق شدگی در کشور

اجتماعی:

از ابتدای سال تاکنون 203 نفر دچار حوادث غرق شدگی شده اند.

جعفر میعادفر رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به آمار حوادث مربوط غرق شدگی و مرگ و میر ناشی از آن اظهارکرد: آمار ماموریت های سازمان اورژانس در سراسر کشور حاکی از آن است که از ابتدای سال تاکنون 203 نفر دچار حوادث غرق شدگی شده اند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی 25 درصدی داشته است.

وداع 166 نماینده با بهارستان/هشدار اورژانس به شناگران

برگزاری هفته 27 لیگ برتر با برتری قرمزهای پایتخت

ورزشی:

در مهمترین دیدارهای هفته 27 لیگ برتر، پرسپولیس با دو گل هوادار را شکست داد و به طور موقت به صدر جدول رفت.

وداع 166 نماینده با بهارستان/هشدار اورژانس به شناگران

در دیگر دیدارها شمس آذر قزوین و تراکتور توانستند ملوان و گل گهر را شکست دهند. سپاهان و مس رفسنجان و  صنعت نفت آبادان و آلومنیوم اراک هم به تساوی رسیدند.

قهرمانی مقتدرانه الهلال در عربستان

الهلال در هفته سی و یکم رقابت های لیگ عربستان با نتیجه 4 بر یک الحزم را شکست داد تا مقتدرانه قهرمانی خود را قطعی کند.

الهلال با این پیروزی 89 امتیازی شد تا با اختلاف 12 امیتازی نسبت به نزدیک ترین تعقیب کننده خود به صدرنشینی اش ادامه دهد این در حالی است که تا پایان لیگ تنها 3 بازی دیگر باقی مانده است.

نمایشگاه کتاب چقدر فروش داشته است؟

فرهنگی:

علی رمضانی سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران در اعلام گزارش فروش نمایشگاه کتاب گفت: مردم در بخش حضوری مجموعا 104 میلیارد تومان کتاب خریدند. در بخش مجازی نمایشگاه نیز  38 میلیارد تومان کتاب فروخته شد. تا پایان روز سوم نمایشگاه، در بخش مجازی 250 هزار نسخه فروخته شد که در قالب 150 هزار بسته ساماندهی شده است.

آغاز مرمت آرامگاه کوروش

محمد نصیری حقیقت مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد از آغاز مرمت آرامگاه کوروش خبر داد.

او گفت: در این پروژه پس از آسیب شناسی، قرار است پاکسازی، استحکام بخشی و مرمت جداره بیرونی آرامگاه انجام شود.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وداع 166 نماینده با بهارستان/ هشدار اورژانس به شناگران" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وداع 166 نماینده با بهارستان/ هشدار اورژانس به شناگران"، کلیک کنید.