واکنش کرملین و مدودف به فحاشی بایدن

واکنش کرملین و مدودف به فحاشی بایدن

به گزارش تازوما، فحاشی جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده به پوتین که شامل چند کلمه از جمله «دیوانه» و چند کلمه رکیک غیر قابل نگارش بود، در جریان صحبت در مورد تهدیدهای جهانی شامل «آن یارو پوتین و دیگران»، خطر درگیری هسته ای و تهدید وجودی برای بشریت ناشی از تغییرات آب و هوایی مطرح شد.

در این رابطه دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرگزاری رویترز گفت: «بعید است استفاده از چنین ادبیات و زبانی از سوی رییس جمهور ایالات متحده علیه رییس یک کشور دیگر، آن هم خطاب به رییس جمهور ما به رییس جمهور پوتین نفوذ کند. اما در واقع چنین ادبیاتی، آنهایی را که از چنین واژگانی استفاده می کنند، تحقیر می کند.»

پسکوف گفت این اظهارات «احتمالا نوعی تلاش برای شبیه شدن به یک گاوچران هالیوودی بوده است. اما صادقانه بگویم، فکر نمی کنم این امکان پذیر باشد.»

سخنگوی کرملین گفت: «آیا آقای پوتین تا به حال از یک کلمه بی ادبانه و گستاخانه خطاب به شما استفاده کرده است؟ این هرگز اتفاق نیفتاده است. بنابراین، فکر می کنم که چنین واژگانی خود آمریکا را تحقیر می کند. و چنین لحن و زبانی مایه شرمساری برای ایالات متحده است.»

همچنین دیمیتری مدودف، متحد پوتین که بین سال های 2008 تا 2012 رییس جمهور بود، گفت برخلاف آنچه بایدن گفته، تهدید وجودی برای جهان از سوی «پیرمردهای بی فایده مانند خود بایدن» نشات می گیرد، نه آب و هوا. مدودف که قبلا نخست وزیر هم بود، گفت بایدن «پیر و آماده آغاز جنگ با روسیه است.»

بایدن در صحبت های روز چهارشنبه خود در محفلی خصوصی در سان فرانسیسکو، دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا را هم بی نصیب نگذاشت. ترامپ به تازگی خود را با الکسی ناوالنی، منتقد روس که در زندان درگذشت، مقایسه کرد.

جو بایدن گفت: «چیزهایی را این شخص (ترامپ) گفته است، مثل اینکه او خودش را با ناوالنی مقایسه کرده و گفته چون کشورمان یک کشور کمونیستی شده، او تحت پیگرد قرار گرفته، درست مثل ناوالنی که محاکمه شد. نمی دانم از کدام جهنم دره ای این حرف ها می آید.»

رییس جمهور آمریکا ادامه داد: «منظورم این است که اگر 10یا 15 سال پیش اینجا می ایستادم و هر کدام از اینها را می گفتم، همه شما فکر می کردید که باید مجازات شوم. این مرا شگفت زده می کند.»

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش کرملین و مدودف به فحاشی بایدن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش کرملین و مدودف به فحاشی بایدن"، کلیک کنید.