واکنش ریاض به حمله صهیونیست ها علیه مقر آنروا /تاکید بر توقف فوری جنایات اسراییل

واکنش ریاض به حمله صهیونیست ها علیه مقر آنروا /تاکید بر توقف فوری جنایات اسراییل

به گزارش تازوما، وزارت خارجه عربستان در بیانیه ای به حمله صهیونیست ها به مقر آنروا در قدس اشغالی واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: وزارت خارجه عربستان حمله شهرک نشینان به مقر آنروا را که در مقابل دیدگان پلیس اسراییل انجام شد، محکوم می کند.

به گزارش ایرنا به نقل از الیوم السابع، وزارت خارجه عربستان تاکید کرد که این کشور اشغالگران را مسیول تکرار جنایاتی می داند که علیه غیرنظامیان بی گناه و کارکنان سازمان های بشردوستانه و امدادرسانی انجام می شود.

در بیانیه وزارت خارجه عربستان از جامعه جهانی خواسته شده که اقدام فوری برای توقف اقدامات نقض کننده تل آویو به عمل آورد و اشغالگران را به خاطر جنایات متوالی بازخواست کند.

روز گذشته «فیلیپ لازارینی» رییس آنروا از حمله صهیونیست ها به مقر این نهاد در قدس شرقی اشغالی خبر داد.

وی اعلام کرده بود که گروهی از معترضان رژیم صهیونیستی پس از فراخوان یک مقام شهرداری این رژیم برای اعتراض به آژانس آنروا، به مقر این آژانس در قدس شرقی اشغالی حمله کردند.

رییس آنروا در پستی در شبکه های اجتماعی، نوشت: این اعتراض که توسط یکی از اعضای منتخب شهرداری قدس برگزار شد، چیزی کمتر از آزار، ارعاب، خرابکاری و آسیب رساندن به اموال سازمان ملل متحد نیست.

وی افزود: این اتفاق در مقر آنروا در قدس شرقی زیر نظر پلیس (رژیم) اسراییل انجام شد و باید گفت که این ربطی به آزادی بیان ندارد.

لازارینی گفت: انتظار می رود کشورهای میزبان و در این مورد (رژیم) اسراییل، از اماکن، عملیات و کارکنان سازمان ملل محافظت کنند.

شهرک نشینان صهیونیست پیش از این نیز به کاروان کمک های اردن به نوار غزه در گذرگاه بیت حانون حمله کرده بودند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش ریاض به حمله صهیونیست ها علیه مقر آنروا /تاکید بر توقف فوری جنایات اسراییل" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش ریاض به حمله صهیونیست ها علیه مقر آنروا /تاکید بر توقف فوری جنایات اسراییل"، کلیک کنید.