واکنش رژیم صهیونیستی به اقدام اسپانیا در به رسمیت شناختن کشور فلسطین

واکنش رژیم صهیونیستی به اقدام اسپانیا در به رسمیت شناختن کشور فلسطین

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به اقدام اسپانیا درباره به رسمیت شناختن کشور فلسطین واکنش نشان داد.

به گزارش تازوما، یسراییل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شد: «پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا با به رسمیت شناختن کشور فلسطین در تحریک به قتل مردم یهود دست دارد.»

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا امروز (سه شنبه) گفت دولتش اواخر روز طرحی را برای به رسمیت شناختن رسمی کشور فلسطین تصویب خواهد کرد.

پدرو سانچز در سخنرانی خود در مادرید گفت: «این یک تصمیم تاریخی است که یک هدف واحد دارد؛ کمک به دستیابی به صلح بین اسراییل و فلسطین.»

سانچز تاکید کرد: «اسپانیا کشور فلسطین را بر اساس مرزهای 1967 و تنها تغییراتی را که مورد توافق طرفین قرار گرفته است، به رسمیت می شناسد. اگرچه تعیین مرزهای سایر کشورها به عهده اسپانیا نیست، اما موضع ما با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و با موضعی که به طور سنتی توسط اتحادیه اروپا برگزار می شود، همسو است. دولت فلسطین باید شامل کرانه باختری و غزه متصل به یک کریدور و قدس شرقی به عنوان پایتخت آن “قابل دوام” باشد.»

وی تاکید کرد: «اقدام برای به رسمیت شناختن فلسطین علیه اسراییل نیست، بلکه نشان دهنده رد مستقیم حماس است که مخالف راه حل 2 دولتی است.»

پدرو سانچز گفت: «برای دستیابی به راه حل پایدار 2 دولتی، اولویت اصلی پایان دادن به بحران غزه است که شامل دستیابی به آتش بس دایمی، دسترسی بدون مانع به کمک های بشردوستانه به غزه و آزادی همه اسیران اسراییلی است. اسپانیا همچنین انرژی خود را برای حمایت از اصلاحات تشکیلات خودگردان فلسطین به کار خواهد گرفت. این به همه حمایت ما نیاز دارد.»

نروژ و ایرلند هم قرار است امروز به طور رسمی کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش رژیم صهیونیستی به اقدام اسپانیا در به رسمیت شناختن کشور فلسطین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش رژیم صهیونیستی به اقدام اسپانیا در به رسمیت شناختن کشور فلسطین"، کلیک کنید.