واکنش روسیه به ادعاها درباره خروج نیروهایش از اوکراین

واکنش روسیه به ادعاها درباره خروج نیروهایش از اوکراین

به گزارش تازوما به نقل از تازوما همزمان با اینکه نیروهای اوکراینی در میدان نبرد با مشکلات متعددی از جمله کمبود نیرو و تجهیزات دست وپنجه نرم می کنند، نیروهای روسیه دستاوردهایی را به دست می آورند و به پیشروی خود ادامه می دهند. هم چنین با گذشت بیش از 2 سال از جنگ اوکراین، هنوز هیچ چشم انداز صلحی به دلیل موضع غرب در قبال کی یف و ارسال مداوم تسلیحات وجود ندارد.

«آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا به نشریه نیوزویک گفت: «نمایندگان دولت ایالات متحده بیانیه های ادعایی را درخصوص اینکه روسیه آمادگی شروع مذاکرات صلح با اوکراین را ندارد، منتشر می کنند که به نظر ما این بیانیه ها تلاش عمدی برای مجله تازوما سازی همه چیز است.»

او همزمان با پیشروی نیروهای روسیه در خط مقدم تاکید کرد: «هیچ گفت وگویی پیرامون توقف درگیری وجود ندارد و رییس جمهور روسیه چنین چیزی نگفته است. اجازه دهید تاکید کنیم که هرگونه توافق روسیه-اوکراین باید وضعیت این کشور را در نظر بگیرد. عقب نشینی و خروج نیروهای مسلح فدراسیون روسیه مردود است. اجازه دهید به شما قانون اساسی روسیه را یادآوری کنم؛ مرزهای کشور ما، که شامل قسمت های جدید است، به وضوح مشخص می باشند.»

این مرزها به نقطه اصلی اختلافات میان «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه و «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین بدل شده است.

چهار منطقه «زاپوریژیا، دونتسک، لوهانسک و خرسون» که بخشی از خاک اوکراین محسوب می شدند، در اواخر سال 2022 با برگزاری همه پرسی توسط نیروهای روسیه، به خاک این کشور ضمیمه شدند.

سفیر روسیه در آمریکا در ادامه گفت وگویش با نیوزویک افزود: «رییس جمهور پوتین خاطر نشان کرده که فدراسیون روسیه به تضمین های امنیتی ملموس و قانونی نیاز دارد اما براساس وضعیت کنونی اوکراین، معلوم نیست دقیقا چه کسی می تواند سند را امضا کند. زلنسکی مشروعیت خود را از دست داده است و باید پیرامون این مسیله جدی گفت وگو شود.»

دوره ریاست زلنسکی هفته گذشته به پایان رسید و پیشتر قرار بود انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در تاریخ 31 مارس برگزار شود اما ولودیمیر زلنسکی آن را به دلیل حکومت نظامی و درگیری با روسیه لغو کرد و گفت: «ما باید بدانیم که اکنون زمان دفاع و زمان نبرد است. معتقدم که اکنون زمان مناسبی برای انتخابات نیست.»

دولت جو بایدن بارها تاکید کرده است که هیچگونه مذاکراتی را که دولت اوکراین در آن حضور نداشته باشد، دنبال نخواهد کرد. این درحالیست که چند روز پیش چهار منبع روسی به خبرگزاری رویترز گفتند رییس جمهور روسیه آماده است تا جنگ در اوکراین را با یک آتش بس قابل مذاکره که خطوط کنونی میدان جنگ را به رسمیت می شناسد، متوقف کند و عنوان کردند که او آماده است در صورت عدم پاسخگویی کی یف و غرب، در این زمینه مبارزه کند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در پاسخ به درخواست برای اظهار نظر گفت که پوتین بارها به صراحت اعلام کرده که روسیه برای دستیابی به اهدافش آماده گفت وگو است و گفت که این کشور «جنگ ابدی» نمی خواهد.

هنوز مسیله صلح برای جنگ اوکراین مطرح نیست و متحدان این کشور به جای تمرکز بر یک راه حل مسالمت آمیز، به ارسال مداوم تسلیحات به کی یف ادامه می دهند. البته کنفرانس صلح اوکراین در سوییس قرار است از تاریخ 15 الی 16 ژوین (26 الی 27 خرداد) با حضور تقریبا 100 کشور برگزار شود.

زلنسکی در نوامبر 2022 ابتکار 10 ماده ای به اصطلاح صلح خود موسوم به «فرمول صلح» را معرفی کرد. این طرح شامل تبادل کامل زندانیان با روسیه، تضمین های امنیتی برای اوکراین و بازگشت به مرزهای پیش از 2014 بود. مسکو بارها گفته است که از مذاکرات صلح مادامی که کی یف مرزبندی های جدید ارتش روسیه از آغاز این جنگ را به رسمیت بشناسد، حمایت می کند.

آناتولی آنتونوف به نوبه خود این کنفرانس صلح را که مسکو در آن دعوت نشده، رد کرد و گفت: «در واقع، این ابتکار چیزی جز توهین نیست و صرفا برای منحرف کردن جامعه جهانی از مشکلات کلیدی طراحی شده است.»

وی در پایان تصریح کرد: «اگر پیشنهادات روسیه برای مذاکرات صلح مجددا توسط واشنگتن نادیده گرفته شوند، اوکراینی ها زمین های بیشتری را که اکنون در اختیار دارند، از دست خواهند داد.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش روسیه به ادعاها درباره خروج نیروهایش از اوکراین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش روسیه به ادعاها درباره خروج نیروهایش از اوکراین"، کلیک کنید.