همراهی مدیران دانشگاهی با دولت باعث هم افزایی و حل مسایل می شود

همراهی مدیران دانشگاهی با دولت باعث هم افزایی و حل مسایل می شود

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: همراهی مدیران دانشگاهی با دولت که منشا تحول و پویایی است باعث هم افزایی و حل مسایل می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تازوما، مجتبی ملکی چوبری، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در نشست صمیمی استاندار گیلان با دانشجویان، استادان و روسای دانشگاه های و مراکز آموزش عالی استان گیلان، عنوان کرد: هرچقدر فضای همدلی و هم افزایی بین دانشگاهیان و استانداری گیلان بیشتر شود، می تواند منشا خیر و برکت باشد. هدف از برگزاری چنین نشست های دانشگاهی ایجاد هم افزایی، بررسی نظام مسایل دانشگاهی و پیگیری مطالبات دانشجویان و استادان است.

وی بیان کرد: تصاویری که امروز در دانشگاه های آمریکا و اروپایی می بینیم تصویر دروغین از دموکراسی غرب را به صورت علنی در برابر افکار عمومی دنیا زیر سوال برده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تاکید بر اینکه بسیج دانشجویی باید از حاشیه نشینی خودداری کند، عنوان کرد: بسیج دانشجویی علاوه بر اینکه باید تاثیرگذار در جریانات باشد، باید بتواند در دانشگاه ها، پویا، پای کار و در متن قرار گیرد.

ملکی چوبری با اشاره به اینکه دانشگاه به عنوان نهاد تحول آفرین در جامعه است، تاکید کرد: امروز دانشگاه به عنوان نهاد تحول آفرین در جامعه و دنیا مطرح بوده و در راستای تاکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه علم و فناوری، نقش و مسیولیت ویژه بسیج در حوزه علم و فناوری باید توسط مدیران دانشگاه تقویت شود.

وی با تاکید بر انجام کار تیمی و تشکیلاتی بین مدیران دانشگاه و بسیج دانشجویی، مطرح کرد: بسیاری از نیرو های تراز انقلاب که اکنون در بدنه مدیریتی نظام و دولت در حال خدمت رسانی هستند از دانشجویانی بودند که تمرین مدیریتی، کار تیمی و تشکیلاتی را در بسیج دانشجویی آموخته اند. بسیج باید با گسترش دامنه مطالبه گری خود از دانشگاه به درون جامعه با اتکا به علم و دانش، مطالعات علمی و پژوهشی تا حد محل محوری را در فرایند پیگیری مطالبات مردمی در دستور کار خود قرار دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همراهی مدیران دانشگاهی با دولت باعث هم افزایی و حل مسایل می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همراهی مدیران دانشگاهی با دولت باعث هم افزایی و حل مسایل می شود"، کلیک کنید.