هشدار نارنجی هواشناسی برای 13 استان

هشدار نارنجی هواشناسی برای 13 استان

به گزارش تازوما، سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در 13 استان طی روزهای پایانی هفته همچنین احتمال وقوع سیلاب و لغزندگی جاده ها هشدار داد.

تازوما در خبری نوشت: سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی همراه با بارش های شدید محلی آورده است: وقوع رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ چهارشنبه (23 خرداد) در اردبیل، نیمه شمالی آذربایجان غربی، نیمه شرقی آذربایجان شرقی، شمال خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی، پنج شنبه (24خرداد) در اردبیل، نیمه شرقی آذربایجان شرقی، غرب آذربایجان غربی، زنجان، ارتفاعات استان های البرز، تهران، مازندران، گلستان و سمنان و جمعه (25 خرداد) در ارتفاعات و دامنه استان های زنجان، البرز، تهران و مازندران، نیمه غربی اصفهان، شمال شرق آذربایجان شرقی و ارتفاعات استانهای اردبیل، سمنان و نیمه شرقی کردستان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، وقوع صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده ها و احتمال سقوط سنگ به ویژه در جادهای کوهستانی و گردنه ها، رخداد تگرگ، احتمال خسارت به سازه های موقت و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد.

سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در سفرهای بین شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت طبیعت گردی به ویژه در ساعات بعدازظهر، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها و تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، آمادگی راهداری و سایر دستگاه های اجرایی و خودداری از محلول پاشی و سم پاشی باغات و مزارع توصیه می کند.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسیول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار نارنجی هواشناسی برای 13 استان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار نارنجی هواشناسی برای 13 استان"، کلیک کنید.