هشدار مدیریت بحران برای وزش باد شدید در تهران/ از سازه های سست و پشت بام ها فاصله بگیرید

هشدار مدیریت بحران برای وزش باد شدید در تهران/ از سازه های سست و پشت بام ها فاصله بگیرید

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال وزش باد شدید به ویژه در نیمه غربی، جنوبی و ارتفاعات این استان از امروز تا چهارشنبه هشدار داد.

به گزارش تازوما، حامد یزدی تازوما با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک در استان تهران، اظهارکرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی این مخاطره از عصر امروز دوشنبه هفتم آغاز شده و تا روز چهارشنبه نهم خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

یزدی تازوما در ادامه با بیان اینکه منطقه اثر این مخاطره برای کل استان تهران به ویژه نیمه غربی، جنوبی و ارتفاعات استان پیش بینی شده است گفت: توصیه مدیریت بحران در موارد احتمال وقوع باد شدید استحکام سازه های سست و موقت مثل داربست ها و عدم استقرار در مکان های مرتفع مثل برج ها و دکل ها است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت اجتناب از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک در زمان هشدار وزش باد تاکید کرد و افزود: از همه مردم عزیز می خواهیم از توقف کار درختان و سازه های نیمه تمام به طور جدی خودداری کنند. اجتناب از قرارگرفتن در لبه پرتگاه و پشت بام نیز از دیگر توصیه هایی است که باید جدی گرفته شود.

وی توقف در بستر مسیل ها و حاشیه رودها نیز مخاطره آمیز است دانست و توصیه کرد که در انجام امور عمرانی هم احتیاط لازم انجام شود.

یزدی تازوما در خصوص مستحکم سازی پوشش گلخانه ها نیز هشدار داد و گفت: هشدار زرد هواشناسی به همه دستگاه ها برای اتخاذ تمهیدات لازم ابلاغ شده است و اداره کل مدیریت بحران دستگاه های امدادی، خدماتی و انتظامی را نیز به حالت آماده باش درآورده است.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار مدیریت بحران برای وزش باد شدید در تهران/ از سازه های سست و پشت بام ها فاصله بگیرید" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار مدیریت بحران برای وزش باد شدید در تهران/ از سازه های سست و پشت بام ها فاصله بگیرید"، کلیک کنید.