نیروگاه علی‌آباد کتول توسعه می‌یابد

نیروگاه علی‌آباد کتول توسعه می‌یابد

تازوما/گلستان در دیدار استاندار گلستان و نماینده مردم علی‌آبادکتول در مجلس شورای اسلامی با وزیر نیرو، آقای محرابیان دستور توسعه نیروگاه علی‌آبادکتول را صادر کرد.

وزیر نیرو عصر سه شنبه ۱۹ تیرماه در این دیدار ضمن قدردانی از نگاه و عملکرد توسعه‌ای استانداری گلستان و نمایندگان مردم استان، دستور توسعه نیروگاه علی‌آبادکتول را در قالب ماده ۴ صادر کرد.

استان گلستان در روزهای اوج مصرف، به ۱۵۰۰ مگاوات برق نیاز دارد و درحال حاضر تولید استان حداکثر ۱۰۰۰ مگاوات در نیروگاه علی‌آبادکتول است.

فاز اول این نیروگاه با توربین‌های گازی در سال ۱۳۸۹ وارد مدار شده است.

در سفر دوم رئیس جمهور شهید به استان گلستان، ساخت سیکل‌ترکیبی این نیروگاه که شامل توربین‌های گازی و توربین‌های بخار می‌شود، تصویب شد.

با بهره‌بردای از این طرح، ۵۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق گلستان افزوده و چالش ناترازی تولید و مصرف برق در این استان رفع می‌شود.

همچنین، رادمان این نیروگاه که اکنون در فاز اول (گازی) ۳۵ درصد است، با بهره‌بردای از فاز دوم (بخار)، به ۵۰ درصد خواهد رسید.

ساخت سیکل‌ترکیبی نیروگاه علی‌آبادکتول، با ۴۵۰ میلیون یورو، بزرگترین طرح سرمایه‌گذاری در استان گلستان است.

در مدت ساخت این طرح، ۱۰۰۰ و در زمان بهره‌بردای از آن، ۳۰۰ فرصت شغلی ایجاد می‌شود. قرار است این طرح، طی ۳ سال آینده تکمیل شود.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیروگاه علی‌آباد کتول توسعه می‌یابد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیروگاه علی‌آباد کتول توسعه می‌یابد"، کلیک کنید.