نگاه غرب و شرق به زنان دارای ایرادات جدی است – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

نگاه غرب و شرق به زنان دارای ایرادات جدی است - خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تازوما، روز سه شنبه 24 بهمن 1402، نشست هم اندیشی بایسته های شورای فقهی حقوقی زنان در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.

سکینه سادات پاد دستیار رییس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی در این نشست، گفت: باید حضور جدی نخبگان در بطن حکمرانی قرار گیرد.

وی افزود: یکی از وظایف بنده پیگیری حقوق اجتماعی زنان است، احیای حقوق زنان به عنوان یکی از اصول قانون اساسی کشورمان است.

دستیار رییس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی گفت: زن در منظومه فکری امام (ره) نقش بسیار مهم، حساس و کلیدی در جامعه اسلامی دارد.

وی در خصوص دو بستر مهم که مقام معظم رهبری تاکید به آن دارند که در هر دو آن ضعف وجود دارد، افزود: یکی تشکیل نهاد فرا قوه ای که قرار بر جمع آوری نخبگان حوزه زنان را داشته است و دیگری بحث شورای فقهی زنان است که ضعف هایی در آنها وجود دارد.

پاد اظهار کرد: انقلاب اسلامی مرزبندی شفافی دارد. دو نگاه در خصوص زن موجود است، یکی نگاه شرقی و دیگری نگاه غربی و این دو از نظر ما دارای ایرادات جدی است چرا که این دو نگاه متناسب با جایگاه زن نیست.

وی ادامه داد: در قانون اساسی ما نیز این نقش بندی به صورت شفاف مشخص شده و قرار است که برای زنان در کنار نقش مادری و همسری بستری فراهم شود تا به عنوان عنصر موثر در نقش های سیاسی و اجتماعی حضور داشته باشند. حضرت امام قایل به مشارکت زنان در عرصه این نهضت هستند.

پاد گفت: ما نتوانستیم ظرفیتی را که انقلاب اسلامی برای زنان ایجاد کرد، به درستی استفاده کنیم.

وی افزود: شورای فقهی زنان به عنوان یک ضرورت و بستری برای پاسخگویی به مسایل مهم زنان است.

پاد گفت: شورای فقهی زنان یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید به آن ورود کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگاه غرب و شرق به زنان دارای ایرادات جدی است – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگاه غرب و شرق به زنان دارای ایرادات جدی است – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.