نگاه توسعه ای دولت شهید رییسی در استان سیستان وبلوچستان

نگاه توسعه ای دولت شهید رییسی در استان سیستان وبلوچستان

تازوما/سیستان و بلوچستان دبیر شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان سیستان وبلوچستان گفت: در حال حاضر به همت دولت سیزدهم 498 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در این استان در دست ساخت است.

عطاء اله اکبری در گفت وگو با تازوما، با بیان اینکه یکی از افتخارات این دولت از آغاز، توسعه شبکه بزرگراهی جنوب شرق کشور به ویژه این استان بوده است، تصریح کرد: حدود 17 هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این میزان از بزرگراه و راه در استان مورد نیاز است که در آینده نزدیک تحول عظیم در حمل و نقل داخلی و بین المللی منطقه ایجاد خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان سیستان وبلوچستان تاکید کرد: هزینه احداث هر کیلومتر بزرگراه در این استان حدود 350 میلیارد ریال است که این میزان قطعا در سالهای آینده افزایش خواهد یافت.

اکبری افزود: با توجه اهمیت محورهای شریانی و استراتژیک این استان، با هدف سرعت گرفتن کار ساخت و بهره برداری از قطعات در حال اجرا، پیگیری های مستمری برای تامین و افزایش اعتبار و افزایش سالانه و همچنین اخذ تسهیلات قانون بودجه انجام شده است و امیدواریم با تامین به موقع بودجه لازم بزودی شاهد بهره برداری از این پروژه ها باشیم.

وی گفت: بهره برداری و تکمیل این بزرگراهها یکی از اصلی ترین و مهمترین برنامه ها و اولویت های عمرانی در استان است و بدون شک شرایط خاص منطقه از حیث تجارت و ترانزیت ایجاب می کند که باید با نگاهی فرا استانی و فرا منطقه ای والبته با عزمی راسخ و مسیولانه برای تکمیل شبکه بزرگراهی این خطه گام برداشت.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در جمع برخی از مدیران استان گفت: پروژه های راهسازی سیستان و بلوچستان در دولت سیزدهم پیشرفت چشمگیری داشته است.

محمد کرمی با اشاره به لزوم احداث راههای استاندارد و نقش موثر آن در توسعه حمل و نقل گفت: خوشبختانه با همت و جدیت دولت سیزدهم پروژه های حوزه راهسازی در استان پیشرفت چشمگیری داشته و با کشورهای همسایه نیز مذاکراتی صورت گرفته تا با ایجاد کریدور شمال به جنوب زمینه بیشتری را برای تجارت فراهم کنیم.

وی اظهار کرد: با همت مجموعه دولت سیزدهم و در راس آن شهید جمهور، آیت الله رییسی، اقدامات زیر بنایی بی نظیری در این سالها در استان آغاز، تکمیل و به بهره برداری رسید.

وی بیان کرد: با تفویض اختیار رییس جمهور فقید به استاندار سیستان و بلوچستان بخش قابل توجهی از بروکراسی اداری حذف شد و امور مربوط به استان بدون واسطه و مستقیما حل می شد.

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در بحث تامین اعتبار پروژه ها تقریبا تمامی پروژه های در حال اجرای استان؛ اعتبار مصوب دارند و به جرات می توان گفت با نگاه ویژه دولت سیزدهم به سیستان و بلوچستان علی رغم مشکلات اقتصادی کشور هیچ گاه در تامین اعتبار هیچ یک از پروژها مشکل تامین اعتبار نداشته ایم.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه به اجرایی شدن ابرپروژه های استان اشاره کرد و افزود: به منظور تسهیل در حمل و نقل و تسهیل در امر تجارت و مراودات مرزی، پروژه مهم ریلی کشور یعنی راه آهن چابهار به زاهدان با همت دولت سیزدهم در حال اجراست و پیشرفت فیزیکی قابل ملاحظه ای دارد و طبق برنامه ریزی تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: مردم باید در اقتصاد مشارکت بیشتری داشته باشند چرا که قدرت مردم قدرتی عظیم است که می تواند موجب تحول شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش مرکز راهبردی نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود به طوری که می توان آن را سنگ بنای توسعه استان محسوب کرد، تصریح کرد: دانشگاه ها نیز محور اصلی پیشرفت و توسعه هستند و دانشگاه باید به عنوان یک پشتیبان علمی برای صنعت باشد.

کرمی خاطرنشان کرد: باید رشته های جدید متناسب با نیاز جامعه و صنعت جایگزین رشته های قدیم در دانشگاه ها شود تا فرد پس از فراغت از تحصیل در دانشگاه بتواند شغل های متعدد ایجاد کند.

وی اذعان کرد: فرایند صدور مجوز باید با سرعت بیشتری طی شود تا سرمایه گذاران در استان بتوانند با سهولت بیشتری سرمایه گذاری کنند.

رییس شورای اداری استان تاکید کرد: کار مردم نباید روی زمین بماند یا مراجعات اضافی به دستگاه های اجرایی داشته باشند لذا کارکنان دستگاه ها موظف اند در سریع ترین زمان ممکن خدمت رسانی کنند.

محمد کرمی ادامه داد: تاکنون 200 جوان سیستانی و بلوچستانی کارت بازرگانی دریافت کرده اند که این امر می تواند در فعال سازی تجارت و استفاده از ظرفیت مرز موثر باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: جوان سرشار از نوآوری و خلاقیت است بنابراین باید از این ظرفیت به نحو مطلوب بهره برداری کند.

وی افزود: خداوند شاهد و ناظر بر همه اعمال ماست بنابراین زمانی که می دانیم اوست که بر باطن همه چیز آگاه است نباید کاری را بر خلاف آنچه هست انجام دهیم.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان خاطرنشان کرد: همه عالم در ید قدرت الهی است بنابراین باید همه چیز را از خداوند بخواهید چراکه هیچ قدرتی یارای مقابله با آن را ندارد.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگاه توسعه ای دولت شهید رییسی در استان سیستان وبلوچستان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگاه توسعه ای دولت شهید رییسی در استان سیستان وبلوچستان"، کلیک کنید.