نخست‌وزیر مجارستان: نه روسیه، نه اوکراین، فقط صلح

نخست‌وزیر مجارستان: نه روسیه، نه اوکراین، فقط صلح

«ویکتور اوربان» نخست‌وزیر مجارستان پس از دیدار با «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه گفت: مجارستان در جنگ اوکراین نه حامی کی‌یف است و نه از مسکو طرفداری می‌کند، بلکه حامی حل و فصل صلح‌آمیز جنگ اوکراین است.

به گزارش تازوما، ویکتور اوربان پس از دیدار با «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه گفت: «من به وضوح به رئیس‌جمهور فرانسه گفتم که مجارستان برای اوکراین یا روسیه کار نمی‌کند، بلکه برای صلح کار می‌کند. مجارستان مخالف این یا آن کشور نیست، مجارستان مخالف جنگ است.»

به گزارش اسپوتنیک، نخست‌وزیر مجارستان تاکید کرد که ماکرون همچنین حمایت خود را از طرح بوداپست برای شش ماه آینده ریاست اتحادیه اروپا که هدف اصلی آن تقویت رقابت‌پذیری اتحادیه اروپا نامیده می‌شود، ابراز کرد. پیش از این، «اولاف شولتس» صدراعظم آلمان و «جورجیا ملونی» نخست‌وزیر ایتالیا با این طرح موافقت کرده بودند.

در شرایطی که جنگ اوکراین حدود دو سال و نیم است که ادامه دارد، تحولات میدانی به نفع روسیه پیش می‌رود و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه بارها از آمادگی کرملین برای آغاز گفت‌وگوهای صلح خبر داده است. با این حال کی‌یف و متحدانش این پیشنهادها را رد کرده و غرب به تامین مالی و تسلیحاتی برای اوکراین ادامه می‌دهد که منجر به تلفات بیشتر در میان نظامیان اوکراینی و طولانی‌تر شدن جنگ می‌شود.

پایان خبر تازوما  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخست‌وزیر مجارستان: نه روسیه، نه اوکراین، فقط صلح" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخست‌وزیر مجارستان: نه روسیه، نه اوکراین، فقط صلح"، کلیک کنید.