نتانیاهو: ایران می خواهد تسلیم شویم/ جنگ را متوقف نمی کنیم

نتانیاهو: ایران می خواهد تسلیم شویم/ جنگ را متوقف نمی کنیم

به گزارش تازوما به نقل از تازوما، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه، درباره توافق آتش بس و تبادل اسرا با مقاومت فلسطین گفت: «می توانیم مرحله اول قرارداد را اجرا کنیم و سپس شروط مرحله دوم را ارایه کنیم.»

طبق شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی، نتانیاهو گفت هنوز تعداد اسرایی که در مرحله اول قرارداد آزاد خواهند شد، تعیین نشده است.

او در ادامه گفت: «جزییات قرارداد را اعلام نخواهم کرد، آنچه بایدن ارایه کرد، دقیق نیست و جزییاتی وجود دارد که روشن نشده است. بایدن تنها بخشی از سرفصل های قرارداد تبادل را ارایه کرد و بعد از 16 روز دیگر مسایل بررسی خواهند شد، ما بدون توقف اهداف جنگ، هرگز آن را متوقف نخواهیم کرد.»

«جو بایدن» رییس جمهور آمریکا روز جمعه گفت تل آویو یک پیشنهاد جدید برای برقراری آتش بس و تبادل اسرا ارایه کرده و در صورت حصول توافق بر سر این طرح جدید، آمریکا پایبندی تل آویو به مفاد این طرح را تضمین خواهد کرد.

بایدن گفت بر اساس این طرح، ابتدا یک آتش بس 6 هفته ای برقرار خواهد شد که در این بازه زمان حماس و رژیم صهیونیستی برای یافتن راهی برای پایان جنگ مذاکره خواهند کرد. بااین حال، اگر مذاکرات بیشتر از 6 هفته به طول بینجامد، آتش بس موقت تا زمان حصول یک توافق نهایی برای پایان جنگ، تمدید خواهد شد.

در مرحله دوم این طرح پیشنهاد، حماس تمام اسرای صهیونیست را که در غزه تحت کنترل کرده، آزاد خواهد کرد و رژیم صهیونیستی هم در مقابل تمام نیروهای خود را از غزه خارج می کند.

به گفته بایدن، سومین و آخرین مرحله این طرح پیشنهادی آتش بس، شامل یک طرح بزرگ بازسازی غزه خواهد بود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه اظهارات خود گفت «می توانیم درگیری ها را به مدت 42 روز برای بازگرداندن افراد ربوده شده متوقف کنیم اما نمی توانیم جنگ را متوقف کنیم، ما هرگز از پیروزی مطلق دست برنخواهیم داشت.»

نتانیاهو در ادامه تاکید کرد «در قرارداد پیشنهادی، با برقراری آتش بس فراگیر» موافقت نکرده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد طرفی که در آینده در غزه حاکمیت را به دست خواهد گرفت، «حماس یا تشکیلات خودگردان نیست.»

او در پایان نیز گفت: «ایرانی ها و تمامی دشمنانمان در حال نظاره ما هستند و می خواهند ببینند آیا ما تسلیم می شویم یا نه، این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد.»

3120310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو: ایران می خواهد تسلیم شویم/ جنگ را متوقف نمی کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو: ایران می خواهد تسلیم شویم/ جنگ را متوقف نمی کنیم"، کلیک کنید.