نامه امانویل اشمیت برای شهاب حسینی به خاطر این فیلم

نامه امانویل اشمیت برای شهاب حسینی به خاطر این فیلم

آفتاب نیوز :

داستان «مقیمان ناکجا» درباره جوانی است که به ناگاه وارد یک مهمانسرا می شود؛ مهمانسرایی غریب که معلوم نیست کجاست! اما هرچه بیشتر بر مختصات مهمانسرا تامل می کند، بیشتر آشکار می شود که جوان در جایی بین مرگ و زندگی قرار گرفته است.

شهاب حسینی که در سال 1392 کارگردانی را با فیلم «ساکن طبقه وسط» آغاز کرد در «مقیمان ناکجا» که درونمایه معنوی دارد به فلسفه زندگی و مرگ می پردازد.

پریناز ایزدیار، آرمان درویش، ناهید مسلمی، احمد ساعتچیان، غزال نظر، مهدی حسینی، تنی آواکیان و شهاب حسینی بازیگران این اثر هستند.

فیلم سینمایی «مقیمان ناکجا» که بر اساس نمایشنامه «مهمان سرای دودنیا» نوشته اریک امانویل اشمیت نوشته و ساخته شده است، محصول سال 1396 است و پیش تر درگروه «هنر و تجربه» به نمایش درآمده بود.

امانویل اشمیت بعد از دیدن این اثر که در جشنواره های بین المللی نیز مورد تحسین قرار گرفته، یادداشتی برای شهاب حسینی ارسال کرد که در بخشی از آن آمده است:

«من این فیلم را ابتدا تا انتها دوست داشتم علاوه بر وفاداری عمیق و فلسفی و دراماتیکش به متن، تسلط زیبایی شناختی کارگردان، انتخاب بازیگران زن و مرد، فضای خلق شده اثر و احساسات قوی که با روش های ساده و ناب و اساسی ایجاد شده را تحسین می کنم، من احساس برادری زیادی با کارگردان آن، شهاب حسینی می کنم.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نامه امانویل اشمیت برای شهاب حسینی به خاطر این فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نامه امانویل اشمیت برای شهاب حسینی به خاطر این فیلم"، کلیک کنید.