مشارکت 540 واحد صنفی خراسان شمالی در طرح استاد شاگردی

مشارکت 540 واحد صنفی خراسان شمالی در طرح استاد شاگردی

تازوما/خراسان شمالی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی از مشارکت 540 واحد صنفی در استان در طرح استاد شاگردی خبر داد.

مهدی رحمدل 23 بهمن ماه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه استان اظهار کرد: طرح استاد شاگردی که با عنوان آموزش در محیط کار واقعی یاد می شود از 15 بهمن ماه از حالت دستورالعملی خارج و توسط رییس جمهور تبدیل به قانون شد تا به لحاظ اجرایی به صورت جدی پیگیری شود.

وی افزود: در سال های گذشته اصناف و صاحبان مشاغل اقدام به آموزش افراد می کردند که سبب اشتغال زایی در جامعه می شد اما با محکم شدن قوانین به ویژه در حوزه قانون کار و مالیات رغبت آن ها کاهش پیدا کرد.

وی ادامه داد: صاحبان مشاغل و کسب و کارها از ترس اینکه مشمول جرایم اداره کار و موضوعات مرتبط با امور مالیاتی شوند از آموزش افراد بی تجربه و جوان خودداری می کردند و همین سبب شده بود تا موضوع استاد شاگردی در جامعه بسیار کمتر شود.

رحمدل تاکید کرد: اما با تدوین دستورالعمل و در نهایت ابلاغ قانون آموزش در محیط کار واقعی، این حساسیت ها برطرف شده است.

به گفته وی، اکنون اصناف و صاحبان مشاغلی که در قالب این طرح به فنی و حرفه ای مراجعه و مجوز مربوطه را دریافت کنند می توانند بدون هیچگونه مشکلی اقدام به بکارگیری جوانان برای حرفه آموزی کنند.

رحمدل ادامه داد: به واسطه این طرح بازرسان اداره کار یا امور مالیاتی ایرادی در به کارگیری هنرآموزان در این واحدهای صنفی و کسب و کارها وارد نمی کنند و بحث انتقال سینه به سینه مهارت که در گذشته وجود داشت همچنان ادامه می یابد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی همچنین از برگزاری بزرگترین رویداد مهارتی و فنی کشور به میزبانی این استان خبر داد.

وی اظهار کرد: قرار است در هفته جاری برای برگزاری مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت، میزبان نخبگان مهارتی کشور باشیم.

وی با اشاره به میزبانی استان از مرحله کشوری بیست ویکمین دوره مسابقات ملی مهارت رشته تاسیسات الکتریکی افزود: 19 نفر از نخبگان مهارتی کشور روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری در رشته تاسیسات الکتریکی به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی در محل مجتمع آلومینای جاجرم با هم به رقابت می پردازند.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشارکت 540 واحد صنفی خراسان شمالی در طرح استاد شاگردی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشارکت 540 واحد صنفی خراسان شمالی در طرح استاد شاگردی"، کلیک کنید.