مسیولان نباید وام دار یک جناح یا طبقه باشند

مسیولان نباید وام دار یک جناح یا طبقه باشند

تازوما/خوزستان یک کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان خوزستان با تاکید بر لزوم هم افزایی مسیولان برای کاهش مشکلات مردم گفت: البته این هم افزایی باید به شرطی باشد که نمایندگان مردم بنا را بر ورود به عزل و نصب ها نگذارند؛ اگر بخواهیم در این زمینه ورود کنیم دیگر حرفمان برای پیگیری مشکلات مردم مسموع نخواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن حسن زاده در نشست خبری که امروز (29 بهمن ماه) برگزار شد، اظهار کرد: نباید رفاه و معیشت مردم، فدای اختلافات سیاسی شود زیرا نتیجه آن ضربه دیدن مردم و پایین آمدن اعتماد آن ها است. ضمن اینکه باید از نظرات افراد دلسوز استفاده شود.

به گزارش تازوما، وی با اشاره به برنامه های خود ادامه داد: من نیز قطعا یک عضو مجلس خبرگان مطالبه گر و موثر با راهکارهای مدنظرم خواهم بود. فردی که نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری می شود، عنوان خود را از مردم می گیرد و بر همین اساس، مسیولیت بیشتری نسبت به مردم دارد.

لزوم اجرای کامل طرح 550 هزار هکتاری زمین های کشاورزی خوزستان

کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان خوزستان درباره اجرا نشدن کامل طرح 550 هزار هکتاری احیای زمین های کشاورزی خوزستان بیان کرد: به هر حال در خصوص طرح 550 هزار هکتاری احیای زمین های کشاورزی حتماً مطالبه گری خواهم کرد تا این طرح به صورت کامل در استان خوزستان به اجرا در بیاید.

وی افزود: در همین زمینه باید نظر کارشناسان را هم داشته باشیم و مجموعاً باید با توجه به ظرفیت های خوزستان، برای آبادانی، توسعه و پیشرفت آن قدم برداریم.

حسن زاده گفت: بحث کشاورزی نوین و آبیاری نوین از برنامه های بسیار جدی بنده است؛ نمی توان شادگان و نخیلات آن را احیا کرد اما آبیاری ما مدل 40 سال قبل باشد. در این راستا باید به سراغ شرکت های دانش بنیان برویم تا از روش های نوین برای پیشرفت استان خوزستان استفاده کنیم.

نباید با کسی که رای نمی دهد دشمن انگاری کنیم

وی بیان کرد: 11 اسفندماه انتخابات مهمی داریم. انتخابات یک شاخص برای ارزیابی ارتباط مردم با نظام است بنابراین انتخابات دو وجهه دارد که یک روی آن حضور، اعتماد و علاقه مردم به نظام است که در مشارکت خود را نشان می دهد و موضوع دیگر انتخابات، انتخاب افراد است.

کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان خوزستان گفت: البته اگر مشارکت مردم در حد مطلوب هم نباشد به معنی این نیست که کسی که رای نداده، مخالف نظام است. نباید نسبت به کسی که رای نمی دهد دشمن انگاری داشته باشیم و نباید بگوییم عامل دشمن است یا با نظام و کشور مخالف است.

وی بیان کرد: بسیاری از کسانی که نمی خواهند رای بدهند، نظرشان این است که اعتراض و مطالبه خود را با رای ندادن نشان دهند که  باید آن ها را راهنمایی کنیم تا بدانند که راهش این نیست و باید حضور با مطالبه داشته باشند.

مردم بیش از گفتار و شعار، به رفتار کاندیداها توجه می کنند

حسن زاده با اشاره به اهمیت انتخابات با توجه به شرایط منطقه عنوان کرد: شورای نگهبان تعداد نامزدها را افزایش داد که جای تقدیر دارد.

وی بیان کرد: در مجموع هشت نفر در استان خوزستان نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری هستند که باید شش نفر انتخاب شوند. کار دشوار است و مردم بیش از این اینکه به گفتار و شعار ما توجه کنند، به رفتار ما توجه می کنند. 

کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان خوزستان گفت: جبهه دشمن نمی خواهد مردم در انتخابات مشارکت زیادی داشته باشند اما در داخل، مردم به رفتار ما نگاه می کنند و می بینند کسانی که مسیولیت داشته اند در ایفای نقش خود موفق بوده اند یا خیر. مردم متوجه می شوند چه کسی به آن ها خدمت می کند و قدردان هستند.

ضعف مدیریت، موجب نارضایتی مردم می شود

وی با اشاره به وضعیت خدمت رسانی به مردم خوزستان عنوان کرد: تمام خوزستان از تبعیض رنج می برد و شاهد محرومیت ها در نقاط مختلف هستیم. خوزستان استان بسیار برخورداری است و عمده ثروت کشور از این استان تامین می شود اما چرا اولویت بندی نداریم؟

وی عنوان کرد: زمانی که برنامه نداشته باشیم یا برنامه ناقص باشد، از خدمتی که ارایه می شود هم لذتی برده نمی شود. اکنون چند هزار میلیارد تومان برای پروژه شبکه فاضلاب هزینه می شود اما بعد از اتمام کار باید حفاری ها آسفالت شوند که انجام نمی شود و کار در زمان بندی درست انجام نمی شود؛ در نتیجه موجب نارضایتی مردم می شود که این نشان دهنده ضعف مدیریت  است.

مسیولان نباید وام دار یک جناح سیاسی یا طبقه باشند

کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان خوزستان گفت: آنچه موجب حل بسیاری از مشکلات خوزستان می شود این است که مسیولان و نمایندگان مردم دلسوز باشند. اگر مسیولان، وام دار یک جناح سیاسی یا طبقه نباشند و آزاد باشند می توانند به مردم خدمت کنند و در غیر این صورت، خدمت به مردم به میزان وابستگی مخدوش می شود و کاهش می یابد.

در مجلس خبرگان رهبری به تکمیل سازوکارها نیاز داریم

وی با اشاره به تایید نشدن صلاحیت برخی افراد بیان کرد:  تعدادی از افراد از نظر علمی تایید صلاحیت نشدند. قوانین در بحث مجلس خبرگان رهبری تغییر می کند. در مجلس خبرگان رهبری به تکمیل سازوکارها نیاز داریم. تمام گزینش را در شش ماه منتهی به انتخابات متمرکز می کنیم و بسیاری از نخبگان از ترس اینکه در امتحان قبول نشوند، وارد این عرصه نمی شوند.

حسن زاده گفت: می توان این مسایل را حل کرد. می شود صلاحیت های علمی تنها در وقت انتخابات انجام نشود و دو سال یک مرتبه انجام شود و در این صورت، قطعا شاهد حضور نخبگان بیشتری خواهیم بود.

مجلس خبرگان باید با مردم و جامعه نخبگانی ارتباط مستمر داشته باشد

وی افزود: قطعا ارتباط با مردم نباید به زمان انتخابات منحصر باشد و نباید تنها برای رای گیری بین مردم برویم. باید دغدغه های مردم را بشنویم و پیگیری کنیم .

کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان خوزستان گفت: بخش مهمی از ایجاد ارتباط و تعمیق اعتماد مردم به نظام، از طریق نمایندگان مجلس خبرگان رهبری انجام می شود. باید ارتباط مستمر با مردم و جامعه نخبگانی داشته باشیم.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جای نطق های آتشین، موانع قانونی را رفع کنند 

وی بیان کرد: مسیولیت های اجتماعی شرکت های مستقر در خوزستان، بحث جهادی است. باید پروژه های تعریف شده داشته باشیم تا اعتبارات جذب شود.

حسن زاده با بیان اینکه خوزستان مشکلات مزمن زیادی دارد، تصریح کرد: قرار نیست نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری نقش اجرایی داشته باشند یا موازی کاری کنند اما قطعا می توانند کمک کننده باشند.

وی افزود: عوامل زیادی موجب شده است که انگیزه برای سرمایه گذاری در خوزستان کمتر باشد. از سوی دیگر، قوانین دست و پاگیر افزوده شده است. بخشی از موانع، مربوط به قوانین است و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جای نطق های آتشین باید به این موضوع کمک کنند.

حسن زاده گفت: نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری نیز باید از نفوذ خود به درستی استفاده کنند، نه اینکه وارد عزل و نصب ها شوند.

نمایندگان بنا را بر ورود به عزل و نصب ها نگذارند

کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان خوزستان با تاکید بر لزوم هم افزایی مسیولان و نمایندگان مردم برای کاهش مشکلات، گفت: البته این هم افزایی باید به شرطی باشد که نمایندگان مردم بنا را بر ورود به عزل و نصب ها نگذارند؛ اگر بنا است که بخواهیم در این زمینه ورود کنیم دیگر حرفمان برای پیگیری مشکلات مردم مسموع نخواهد بود. اگر در زمینه عزل و نصب ها ورود نکنیم، نزد مسیولان سربلند خواهیم بود و قطعا مسیولان نیز دلشان می خواهد به مطالبات مردم رسیدگی کنند.

وی افزود: تمام روسای جمهور نسبت به خوزستان دلسوز بودند اما به مدیران میانی که می رسیم، نه. وقتی کسی به فکر خودش نباشد، در برابر مسیولان که علاقه دارند به مردم خوزستان کمک کنند سربلند است. اگر مسیولان کشوری دلسوزی را ببینند، مایل هستند کمک کنند.

نهادهای حاکمیتی باید به حل مساله حاشیه نشینی در اهواز کمک کنند

حسن زاده با بیان اینکه امیدواریم اعتماد آسیب دیده ترمیم و تقویت شود، عنوان کرد: برای حل مساله حاشیه نشینی در اهواز باید راهکار داشته باشیم. نباید یک ریال از درآمد شهرداری بابت حاشیه نشینی و این مساله هزینه شود. باید در مورد تمام آنچه در حاشیه اهواز وجود دارد نهادهای حاکمیتی، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به کمک بیایند. نمی شود از پزشکی که در کیانپارس مطب دارد عوارض بگیریم اما خدمتی به او ارایه نشود.

وی افزود: منشاء عمده حاشیه نشینی در خوزستان، به مساله دوره دفاع مقدس و همچنین کمبود منابع آب برای کشاورزی برمی گردد؛ بنابراین نهادهای حاکمیتی وظیفه دارند در این زمینه کمک کنند تا با استفاده از اعتبارات، حاشیه نشینی را سر و سامان دهند.

کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان خوزستان گفت: نمی شود وقتی شهرداری در کیانپارس کاری انجام می دهد، شهرداری متهم شود که تنها به پولدارها رسیدگی می کند و دیگر کاری انجام نمی دهد.

پایان خبر تازوما 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسیولان نباید وام دار یک جناح یا طبقه باشند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسیولان نباید وام دار یک جناح یا طبقه باشند"، کلیک کنید.