مرگ 61 نفر در حوادث جوی ابتدای امسال تاکنون/ افزایش 100 درصدی مصدومان

مرگ 61 نفر در حوادث جوی ابتدای امسال تاکنون/ افزایش 100 درصدی مصدومان

رییس سازمان اورژانس کشور اعلام کرد که در حوادث جوی رخ داده از ابتدای سال تاکنون 61 نفر جان خود را ازدست داده اند که بیشترین مورد آن مربوط به سیل و پس از آن رعد و برق بوده است.

جعفر میعادفر در گفت وگو با تازوما با اشاره به آمار موارد فوتی و مصدومیت درپی وقوع حوادث جوی در کشور گفت: از ابتدای سال جاری تا پنجم خرداد ماه امسال و برابر گزارش مرکز EOC اورژانس کشور 1595 نفر در حوادث جوی رخ داده در کشور، شامل سیل، توفان، گردوغبار، صاعقه، ریزش کوه و … دچار حادثه شده اند که از این تعداد متاسفانه 61 نفر جان خود را از دست داده اند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، بیانگر افزایشی 2.5 برابری است.

وی با بیان اینکه 1534 نفر از این افراد نیز دچار مصدومیت شده اند، اظهارکرد: این آمار نیز نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 100 درصدی داشته است.

مرگ 13 نفر به دلیل رعد و برق

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه بیشترین جانباخته مربوط به حوادث جوی، ناشی از وقوع سیل بوده است، گفت: 48 نفر از جانباختگان یا معادل 79 درصد آنان مربوط به سیل بوده است. همچنین 13 نفر نیز به دلیل صاعقه جان خود را از دست داده اند. دیگر حوادث جوی مورد فوتی نداشته است.

میعادفر درباره شمارمصدومان حوادث جوی نیز اظهارکرد: بیشترین تعداد مصدوم، مربوط به گرد و غبار است، به طوریکه 1069 نفر یا معادل 70  درصد کل مصدومان به دلیل گرد و غبار به اورژانس مراجعه کرده اند. پس از آن توفان با 353 مورد مصدوم یا معادل 23 درصد در جایگاه دوم قرار دارد. رتبه سوم مربوط به سیل است که 69 مصدوم برجای گذاشته و پنج درصد از کل مصدومان را شامل می شود.

وی ادامه داد: صاعقه با 17 مصدوم و ریزش کوه با شش مصدوم در رتبه های بعدی قرار دارد و 20  نفر نیز به دلایل دیگر دچار مصدومیت شده اند.

رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به شمار مصدومان ناشی از توفان که 31 نفر بوده است، اظهارکرد: از این تعداد 324 نفر مربوط به بادهای 120 روزه در شمال استان سیستان و بلوچستان بوده است.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مرگ 61 نفر در حوادث جوی ابتدای امسال تاکنون/ افزایش 100 درصدی مصدومان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مرگ 61 نفر در حوادث جوی ابتدای امسال تاکنون/ افزایش 100 درصدی مصدومان"، کلیک کنید.