مراکز حوزه سلامت و بیمارستان های لرستان باید کارآفرین شوند – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

مراکز حوزه سلامت و بیمارستان های لرستان باید کارآفرین شوند - خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تازوما، بهرام دلفان امروز شنبه در نشست هم اندیشی رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با کارکنان معاونت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر ساخت و تکمیل 208 مرکز سلامت در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: برای احداث این مراکز باید با برنامه ریزی از کمک خیرین، ادارات مختلف و… استفاده کرد تا بتوانیم طی یک بازه زمانی مشخص این امر مهم را به انجام برسانیم.

وی گفت: یکی از اهداف ما در سال 1403 باید ساماندهی نیروها باشد و هر شخص در پست سازمانی که دارد مشغول به کار شود تا بتوانیم آمار درستی از کمبود نیروهای موردنیاز داشته باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه حوزه سلامت باید به عنوان یک حوزه کارآفرینی معرفی شود، گفت: با احداث بیمارستان ها و مراکز تعداد بسیار زیادی شغل پایدار خدماتی و اداری و درمانی ایجاد خواهد شد.

دلفان، ادامه داد: به عنوان مثال با احداث بیمارستان نیایش خرم آباد، بیمارستان در دست ساخت کوهدشت و دورود، نیروهای خدماتی، اداری زیادی در استان جذب خواهند شد.

وی با اشاره به لزوم استفاده درست و نگهداری از تجهیزات، تاکید کرد: سالانه میلیاردها تومان برای تعمیر تجهیزات هزینه می شود که می توان برای کاهش این هزینه ها از بیمه تعمیرات استفاده کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، افزود: با این کار از دور ریزی تجهیزات جلوگیری شده و در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

دلفان با تاکید بر اینکه حضور کارشناسان و مدیران استان در وزارت بهداشت باید پررنگ تر شود، تصریح کرد: توان مدیریتی و مهارتی کارشناسان و مدیران سبب شناسایی و رفع مشکلات خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ما خط مقدم سلامت مردم هستیم، یادآور شد: حوزه سلامت با تمام توان تلاش می کند تا سلامت مردم تضمین شود، لذا هر اقدامی که سبب پیشگیری بیماری ها و دورکردن عوامل بیماری زا شود باید در اولویت قرار گیرد.

مریم کوشکی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در این جلسه ضمن ارایه آماری از اعتبارات، نیروی انسانی، تجهیزات و… اهم فعالیت های حوزه بهداشت از سال 1400 تا 1402 را بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات دریافتی در سال 1402 تقریباً به صورت کامل محقق شده است، گفت: در سال 1402 نسبت به سال 1401 و 1400 افزایش درآمد داشتیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان، عنوان کرد: در سال گذشته تجهیزات لازم برای احداث سه سردخانه نگهداری واکسن و سرم و مواد بیولوژیک در کل کشور توزیع شد که با پیگیری های انجام شده تجهیزات موردنیاز برای یک سردخانه به استان ما داده شد.

کوشکی، گفت: ساختمان موردنیاز برای راه اندازی آن در حال حاضر در دست تعمیر است و ژنراتورهای تعمیر برق آن نیز تهیه شده که با تکمیل این سالن، سردخانه راه اندازی خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مراکز حوزه سلامت و بیمارستان های لرستان باید کارآفرین شوند – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مراکز حوزه سلامت و بیمارستان های لرستان باید کارآفرین شوند – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.