ماجرای رسوایی اخلاقی ترامپ/ شکایت این زن به کجا رسید؟

رسول سلیمی: دونالد جی ترامپ که نتوانسته است بر روند سریع محاکمه جنایی خود در منهتن اثرگذار شود. محاکمه رییس جمهور سابق در دموکراسی امریکایی به نمونه ای از برابری افراد در برابر قانون تبدیل شده، اگرچه محتوای شکایت از ترامپ آن قدر منفی است که تاکنون توانسته بخشی از هوادارانش را از رای دادن به او منصرف کند. ماجرا به انتخابات دوره قبل و پیدا شدن سر و کله یک ستاره فیلم های تجاری پورن و ادعای او مبنی بر ارتباط با ترامپ به پرداخت پول حق السکوت به او مربوط می شود. حالا دادگاه دو شکایت درباره او را بررسی کرده است. اول ارتباط با خانم پورن استار و دوم پرداخت حق السکوت به او.

اما از میان این دو شکایت، دومی هم برای مردم امریکا و هم برای دادگاه مهمتر بوده و حالا ترامپ در تلاشی سترگ درصدد پاسخگویی به دادگاه و جامعه برای پرداخت احتمالی آن پول است. ترامپ باید با سند و مدرک ادعای خود را ثابت کند و شهادت شهود کافی نیست.

استورمی دنیلز ستاره پورن همان فردی است که در دادگاه منهتن شهادت داده که او در سال 2006 با دونالد ترامپ رابطه جنسی داشته است. استورمی دنیلز که نام اصلی او استفانی کلیفورد است، 44 سال دارد و اهل منطقه باتون روژ در ایالت لوییزیانا است. او بیش از دو دهه است که یک شخصیت شناخته شده در فیلم های تجاری پورن به شمار می رود و در ویدیوهای متعددی به عنوان بازیگر ظاهر شده است. دنیلز گفته است که در سال 2006 میلادی، یک سال پس از ازدواج ترامپ با همسر سومش ملانیا و بیش از یک دهه قبل از اینکه از یک تاجر ثروتمند تبدیل به یک سیاستمدار سرشناس شود، با وی رابطه داشته است.

ماجرای رسوایی اخلاقی ترامپ/ شکایت این زن به کجا رسید؟
استورمی دنیلز

دانیلز در برابر دادستان ها شهادت داده که او با ترامپ در ژوییه 2006 در یک مسابقه گلف در نوادا ملاقات کرده سپس ترامپ او را به شام در سوییت هتل خود دعوت و این دو در مورد انجام کسب و کار با هم صحبت کردند. دانیلز تاکید دارد که ترامپ او را مجبور به داشتن رابطه جنسی نکرده، اما مدعی است برای مدت کوتاهی بیهوش شده، گرچه از مواد مخدر یا الکل استفاده نکرده بوده است. ترامپ نیز اصل ملاقات با دانیلز را در این مسابقات تایید کرده، اما انکار کرده که هرگز با او رابطه جنسی داشته یا پس از ان با او صحبت کرده است.

دانیلز در شرح این ماجرا که چرا سال ها بعد از آن اتفاق به فکر افشای ماجرا افتاده گفته سال ها بعد تلاش کرده روایت خود از این ماجرا را به روزنامه نشنال اینکوایر (National Enquirer )که به خاطر داستانهایش درباره رسوایی های افراد مشهور شناخته شده است، بفروشد. اما از قضا این روزنامه توافقی غیررسمی با ترامپ برای نادیده گرفتن داستان های ناخوشایند درباره او داشته است. به همین دلیل دانیلز به مایکل کوهن، وکیل و دلال ترامپ ارجاع داده شدند. دانیلز در این ملاقات که قبل از انتخابات 2016 بوده به عنوان حق السکوت 130 هزار دلار از وکیل ترامپ دریافت می کنند.

دانیلز اما در این نقطه متوقف نمی شود. او وکیل دیگری به نام مایکل آوناتی را استخدام کرد و در سال 2018 یک شکایت ناموفق علیه ترامپ مطرح کرد و در دادرسی شکست خورد که در نهایت دانیلز محکوم به پرداخت 100،000 دلار هزینه دانیلز از ان زمان در مورد برخوردش با ترامپ در مصاحبه های رسانه ای، یک کتاب و یک مستند عمومی ساخته است. اگرچه او از برخی از این سرمایه گذاری ها پول به دست اورده است، اما هنوز هزینه های قانونی را که به ترامپ بدهکار است، پرداخت نکرده است. پرداخت 130 هزار دلاری که دانیلز از مایکل کوهن، وکیل شخصی سابق ترامپ پیش از انتخابات 2016 دریافت کرد، در قلب این پرونده قرار دارد. دادستان ها ترامپ را به جعل سوابق تجاری ناشی از بازپرداخت متهم می کنند. وکلای مدافع او استدلال کرده اند که این پول برای پوشش هزینه های قانونی کوهن(وکیل ترامپ) بوده است.

ماجرای رسوایی اخلاقی ترامپ/ شکایت این زن به کجا رسید؟

در همین راستا دادستان های نیویورک، ترامپ را به 34 مورد جعل سوابق تجاری متهم کرده اند و می گویند او تلاش کرده تا پرداخت 130 هزار دلار به دانیلز را برای ساکت کردن او قبل از انتخابات 2016 پنهان کند. اما در مقابل ترامپ اعتراف کرد که گناهکار نیست. با وجود اظهارات، ترامپ باید در یک فرآیند دادرسی رسمی درباره ادعای خود شهادت دهد و اثبات دروغ بودن شهادتش، به اعتبارزدایی از او در آستانه انتخابات منجر خواهد شد. از این رو مشخص نیست که ایا رییس جمهور سابق امریکا برای گناهکار نبودنش شهادت خواهد داد یا نه.

ناظران سیاسی می گویند ترامپ به احتمال زیاد منتظر خواهد ماند تا ببیند ایا دادستانی یک پرونده قوی را ارایه می دهد و ایا قاضی ریاست دادگاه قصد دارد تلاش های دادستان ها را برای بازجویی از او محدود کند.

اما در 30 مارس 2023، هییت منصفه منهتن به اتهام ترامپ رای داد. پنج روز بعد، دادستان های محلی از اتهامات کیفری پرده برداشتند: سی و چهار مورد جرم نقض قانون نیویورک در مورد نگهداری سوابق شرکت ها. تیم مدافع ترامپ برای رد اتهامات ناموفق عمل کرد و وکلای او ادعا کردند که دادستان منطقه “به طور نشان شده” رییس جمهور سابق را در یک پیگرد قانونی با تاخیر و با انگیزه سیاسی هدف قرار داده است.

ماجرای رسوایی اخلاقی ترامپ/ شکایت این زن به کجا رسید؟

دادستان ها همچنین دستوری را برای ترامپ صادر کردند و او را از اظهار نظر عمومی در مورد شاهدان احتمالی، اعضای هییت منصفه و سایر افراد درگیر در این پرونده محدود کرد. پس از اغاز محاکمه در 15 اوریل 2024، قاضی دو بار ترامپ را در فرایند بازپرسی جنایی قرار داد و او را در مجموع 10،000 دلار برای نقض حکم ممنوعیتی که برای او برای اظهارنظر در نظر گرفته بودند و برای 10 بار جریمه کردند.

در آخرین خبرها از دادگاه ترامپ، «مایکل کوهن»، وکیل سابق او در دادگاه رسیدگی به اتهامات ترامپ بابت پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های مستهجن علیه رییس سابق خود شهادت داد. این حقوقدان حضور یک دهه ای خود در شرکت خوشه ای ترامپ موسوم به «سازمان ترامپ» را در مجموع مثبت ارزیابی کرد و تجربه اش در آنجا را «عالی» و «شگفت انگیز» توصیف کرده بود، اما او از چند سال پیش به یکی از سرسخت ترین منتقدان رییس سابق خود تبدیل شده و در کتابی به نام «بدپیمان» در سال 2020 به شرح اقدامات غیرقانونی خودش در تشکیلات او پرداخته است.

311213

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماجرای رسوایی اخلاقی ترامپ/ شکایت این زن به کجا رسید؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماجرای رسوایی اخلاقی ترامپ/ شکایت این زن به کجا رسید؟"، کلیک کنید.