لزوم تداوم برپایی کرسی های آزاداندیشی

لزوم تداوم برپایی کرسی های آزاداندیشی

تازوما/سمنان استاندار سمنان بر لزوم برگزاری کرسی های آزاداندیشی و دیدار چهره به چهره با دانشجویان تاکید کرد.

سیدمحمدرضا هاشمی شامگاه سوم اسفندماه در نوزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی سمنان با اشاره به اهمیت انتخابات این ماه اظهار کرد: استان سمنان دارای فرصتها و ظرفیت های خوبی است که یکی از آنها ، دانشگاهی بودن استان است و به همین دلیل سرانه با سوادی و دانشجویان در استان از میانگین کشوری بالاتر است.

وی افزود: کمیسیون دانشجویی و کارگری استان به دلیل برگزاری منظم جلسات و اقدامات مناسب به عنوان کمیسون های برتر کشوری برگزیده شده اند.

هاشمی با اشاره به ضرورت توجه به نشست های دانشجویی و خصوصا کرسی های آزاداندیشی ادامه داد: چندین جلسه کرسی آزاد اندیشی و دیدار صمیمانه با دانشجویان برگزار شده و از این پس نیز لازم است این جلسات مداوم برگزار شود تا دغدغه دانشجویان به حداقل ممکن برسد.

وی با اشاره به نیاز دانشگاه ها به فضای خوابگاهی بیشتر تصریح کرد: در هفته گذشته سه خوابگاه دانشجویی ویژه متاهلان با حضور وبیناری رییس جمهور افتتاح شد.

استاندار سمنان با اشاره به اقدامات انجام شده در سطح استان طی دو سال و نیم اخیر گفت: خوشبختانه استان در اغلب شاخص ها در سطح کشور دارای رتبه برتر بوده است که افزایش شرکت های دانش بنیان از 70 به 145 شرکت، انتخاب شهر سمنان به عنوان پایتخت کتاب کشور و همچنین نماینده ایران در اتحادیه جاده ابریشم، آغاز عملیات اجرایی ساخت تالار بزرگ سمنان و مجتمع فرهنگی شاهرود،کسب رتبه برتر در حوزه حجاب و عفاف، رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال و نرخ بیکاری کمتر از 6 درصد، احیای 164 واحد راکد، سومین استان ارزان کشور بر اساس اعلام سازمان آمار کشور و….از مهمترین اقدامات انجام شده در استان طی دولت سیزدهم است.

استاندار سمنان همچنین در جلسه ساماندهی امور جوانان استان گفت: برنامه های حوزه جوانان در همه ایام سال انجام و محدود به هفته جوان نشود.

وی افزود: از سفر اول رییس جمهور به استان اعتبارات بسیار خوبی به حوزه ورزش و جوانان اختصاص داده شد و تلاش داریم از سفر دوم نیز اعتبارات خوبی جذب نماییم.

استاندار سمنان اظهار کرد: جوانان در همه حوزه ها جوانان بسیار دانا و پرانگیزه ظاهر می شوند و به همین دلیل برنامه های جوانان نباید خلاصه به هفته جوان باشد و لذا در تمام ایام سال برنامه های ویژه ای در نظر گرفته شود.

هاشمی در ادامه گفت: سرمایه گذاری در حوزه جوانان برای آینده بسیار مناسب و ارزشمند است تا دشمن که هدفش از بین بردن انگیزه جوانان می باشد در این حوزه نیز با شکست مواجه شود.

وی بیان کرد: در حوزه علمی، دانش بنیان و هوش مصنوعی جوانان ما پیشگام بوده اند و از این جهت هر زمان به جوانان اعتماد کردیم موفق ظاهر شدیم.

استاندار سمنان با بیان اینکه باید جوانان موفق استان در برنامه های مختلف مانند نماز جمعه، جشن ها و اعیاد معرفی شوند افزود: برنامه های حوزه جوانان نباید فقط در مرکز استان و شهرستان ها باشد و لازم است در روستاها با استفاده از ظرفیت دهیاری ها و شوراهای روستا این برنامه ها برگزار شود.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم تداوم برپایی کرسی های آزاداندیشی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم تداوم برپایی کرسی های آزاداندیشی"، کلیک کنید.