قیمت بلیت فینال مهم ترین تورنمت جهان؛ 220 میلیون تومان ناقابل

قیمت بلیت فینال مهم ترین تورنمت جهان؛ 220 میلیون تومان ناقابل

به گزارش تازوما روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: از همین حالا تب و تاب فینال ومبلی بالا گرفته و مشخصا طرفداران هر دو باشگاه برای حمایت از تیم محبوبشان لحظه شماری می کنند. قیمت بلیت هایی که از سوی یوفا برای این مسابقه اعلام شده، طوری هست که همه اقشاری که در اروپا زندگی می کنند بتوانند از پس خرید آن بر بیایند؛ البته نه برای بهترین کتگوری!

استادیوم ومبلی لندن 3 کتگوری (دسته بندی) دارد و بنا به جایگاهی که در اختیار تماشاگران قرار می گیرد، قیمت آن متفاوت خواهد بود. منظور از کتگوری که برای بلیت های ورزشگاه ها مدنظر قرار می گیرد، جایگاه، طبقه و دیدرس آنها نسبت به زمین بازی است. بر همین اساس دسته سوم کمترین قیمت ممکن را دارد و از 180 یورو شروع می شود. یعنی با محاسبه قیمت روز یورو نسبت به ریال، شما برای پایین ترین جایگاه ممکن باید حدود 12میلیون تومان هزینه کنید. شاید کمی نجومی به نظر برسد، اما صبر کنید چون هنوز مبلغ جایگاه های بهتر را بررسی نکردیم. برای یک جایگاه بهتر، عدد فوق به 490 یورو (حدود 32 میلیون تومان) می رسد و بلیت های دسته یک که بهترین جای عادی استادیوم محسوب می شوند، ارزشی معادل 45 میلیون تومان دارند. عددی که احتمالا از درآمد ماهانه بیش از نیمی از مردم ایران بیشتر خواهد بود.

اما یک Prime Seats هم وجود دارد که جایگاه برتر محسوب می شود و قیمت آن 2900 پوند است که حتی شاید برای اروپایی ها هم گران باشد و با تبدیل ریالی آن، می شود 220 میلیون تومان ناقابل! تازه توجه داشته باشید که این مبالغ، اعدادی است که در وب سایت رسمی یوفا درج شده و از آنجا که به دلیل تقاضای فراوان برای خرید آن باید پروتکل خاصی طی شده و یوفا فرد متقاضی را تایید کند، این احتمال وجود دارد که حتی با استطاعت بالای مالی هم نتوانید بلیت های فینال لیگ قهرمانان را تهیه کنید. آن وقت است که کار به بازار سیاه کشیده می شود و مثلا سابقه داشته که در بلک مارکت، بلیت های فینال دوره قبل تا 40 هزار یورو هم معامله شدند!

راستی یک نکته دیگر هم از قیمت بلیت های فینال به یاد بسپارید و آن سهولت استادیوم برای افراد کم توان و کسانی است که از ویلچر استفاده می کنند. قیمت بلیت برای این افراد فقط 70 یورو است که می شود حدود 4 و نیم میلیون تومان.

21302

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت بلیت فینال مهم ترین تورنمت جهان؛ 220 میلیون تومان ناقابل" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت بلیت فینال مهم ترین تورنمت جهان؛ 220 میلیون تومان ناقابل"، کلیک کنید.