فعالیت چهارمین جشنواره امامت و مهدویت با محور زیارت جامعه کبیره

جعفری اعلام کرد؛

فعالیت چهارمین جشنواره امامت و مهدویت با محور زیارت جامعه کبیره

مدیرعامل موسسه امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز فعالیت چهارمین جشنواره امامت و مهدویت با محور زیارت جامعه کبیره خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تازوما، نشست منطقه ای برنامه ریزی چهارمین دوره جشنواره علمی، فرهنگی و هنری امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی استان های گروه 7 (آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و کردستان) با حضور سیدجواد جعفری مدیرعامل موسسه امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد ارومیه برگزار شد.

جعفری در آغاز این نشست با تبریک دهه کرامت و فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت امام رضا علیه السلام اظهار کرد: اسلام مدیون سه هجرت است؛ هجرت پیامبر گرامی اسلام(ص) از مکه به مدینه، هجرت امام حسین علیه السلام از مدینه به مکه و سپس به کربلا و هجرت امام رضا علیه السلام از مدینه به مرو.

وی اضافه کرد: هجرت امام رضا علیه السلام در حقیقت مهندسی خداوند متعال بود که با این هجرت توفیق میزبانی خواهر بزرگوارشان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و بیش از هشت هزار امامزاده نصیب مردم این سرزمین شود و منشا خیر و برکت فراوان برای ایران اسلامی و مامن و پناهگاه مردم ولایتمدار این کشور باشند.

فعالیت چهارمین جشنواره امامت و مهدویت با محور زیارت جامعه کبیره

مدیرعامل موسسه امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر ضرورت بهره مندی از مکتب اهل بیت علیهم السلام و ساختن زندگی بر پایه ایمان و تقوا، تلاش برای رشد فضایل اخلاقی و ترویج ارزش های دینی را از اهداف و ماموریت های موسسه فرهنگی و هنری امامت و مهدویت دانست.

جعفری با بیان اینکه یکی از برنامه های موسسه امامت و مهدویت در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی برگزاری سالانه جشنواره علمی و فرهنگی و هنری امامت و مهدویت است، به ماه های بسیار بافضیلت و مبارک رجب و شعبان که بستر مناسبی برای برگزاری این جشنواره است، اشاره کرد.

وی متذکر شد: انتخاب زمان برگزاری جشنواره در ماه های مبارک رجب و شعبان از این جهت حایز اهمیت است که در این دو ماه دل ها آمادگی بیشتری دارند و به فرموده مقام معظم رهبری بهار معنویت است و بالطبع تاثیرگذاری بیشتری بر روی مخاطبان دارد.

مدیرعامل موسسه امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام برگزاری فعالیت های چهارمین دوره جشنواره امامت و مهدویت با محور زیارت جامعه کبیره بیان کرد: جشنواره علمی فرهنگی و هنری امامت و مهدویت یک فرآیند 365 روزه است که در دو ماه رجب و شعبان خروجی آن مشاهده می شود.

جعفری متذکر شد: جشنواره امامت و مهدویت تاکنون در سه دوره برگزار شده و با استفاده از تجربیات به دست آمده تلاش می کنیم با کمک تمامی واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها در دوره چهارم نقاط ضعف شناسایی و برطرف شود.

فعالیت چهارمین جشنواره امامت و مهدویت با محور زیارت جامعه کبیره

وی اضافه کرد: شاخص های ارزیابی جشنواره در حقیقت با هدف استانداردسازی جشنواره است که با این شاخص ها می توان بر کیفیت اجرایی برنامه ها نظارت کرد.

مدیرعامل موسسه امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد که در این دوره از جشنواره تصدی گری جشنواره برعهده کانون ها، انجمن ها، هییت های مذهبی و تشکل های دانشجویی خواهد بود که با حمایت مسیولان دانشگاه اجرایی می شود؛ جشنواره علمی، فرهنگی و هنری امامت و مهدویت در 31 استان با محور واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها از 13 رجب تا 15 شعبان برگزار می شود و افتتاحیه این جشنواره در مشهد مقدس و اختتامیه آن در شهر مقدس قم خواهد بود.

جشنواره امامت و مهدویت نگینی ارزشمند بر تارک دانشگاه آزاد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی هم در این نشست انتظار فرج در زمینه مهدویت را یکی از اصیل ترین کار ها برشمرد و افزود: زندگی در جامعه ای که انتظار فرج می کِشد نعمت بزرگی است، اما نکته حایز اهمیت، تلاش و فعالیت منتظران واقعی برای زمینه سازی ظهور در عصر غیبت است.

محمدرضا ولیلو با تاکید بر اینکه برگزاری جشنواره امامت و مهدویت نگینی ارزشمند بر تارک دانشگاه آزاد اسلامی است، تبیین کرد: در چله امامت و مهدویت 42 جشنواره در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود که فرصت بسیار مغتنمی برای رشد فکری، عقلی و معنوی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی است.

فعالیت چهارمین جشنواره امامت و مهدویت با محور زیارت جامعه کبیره

وی، برگزاری جشنواره امامت و مهدویت را مصداق کار فرهنگی فراگیر که مورد تاکید مقام معظم رهبری است دانست و ادامه داد: برگزاری برنامه ها و جشنواره های امامت و مهدویت نباید صرفاً محدود به زمان برگزاری جشنواره شود، بلکه در طول سال با برنامه ریزی هایی که در این راستا صورت می گیرد، نتیجه برنامه ریزی های یک ساله باید در آیین اختتامیه به عنوان یک برنامه فاخر نمود پیدا کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی با اشاره به قرار گرفتن سومین جشنواره بین المللی شعر وحدت میان برنامه های برتر جشنواره امامت و مهدویت عنوان کرد: سال گذشته 395 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از این تعداد 33 اثر در حوزه بین الملل بود؛ همچنین 705 اثر نیز به نخستین جشنواره تولید محتوای دیجیتال که برگزاری آن برعهده مدارس سمای آذربایجان غربی بود، ارسال شد.

ولیلو با اشاره به اینکه مردم دوستدار اهل بیت علیهم السلام و موضوع مهدویت هستند و این مهم از استقبال گسترده آن ها از برنامه های جشنواره امامت و مهدویت قابل مشاهده است، افزود: باید نقاط ضعف در برگزاری جشنواره سال گذشته شناسایی و به نقاط قوت در چهارمین دوره این جشنواره تبدیل شود و شاهد دستیابی به مشارکت 150 هزار نفری در این دوره بر مبنای هدف گذاری دکتر طهرانچی باشیم.

وی با اشاره به اینکه تلاش و فعالیت در حوزه امامت و مهدویت اخلاص می طلبد، افزود: بنا به منویات مقام معظم رهبری ایمه اطهار علیهم السلام بهترین الگو برای رفتار و کردار ما هستند و همه تلاش ها برای زنده نگه داشتن فرهنگ امامت و مهدویت، عاقبت به خیری را به دنبال خواهد داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فعالیت چهارمین جشنواره امامت و مهدویت با محور زیارت جامعه کبیره" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فعالیت چهارمین جشنواره امامت و مهدویت با محور زیارت جامعه کبیره"، کلیک کنید.