علت قطعی آتش سوزی در بیمارستان گاندی اعلام شد

پس از گذشت حدود یک ماه از وقوع حریق در بیمارستان گاندی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از پایان بررسی های کارشناسی و اعلام دلیل وقوع این حادثه خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت وگو با تازوما، درباره علت اصلی وقوع حریق در بیمارستان گاندی گفت: عصر روز پنجم بهمن ماه امسال بود که وقوع آتش سوزی در بیمارستان گاندی به آتش نشانی تهران اعلام شد و بیش از 10 ایستگاه و گروه نجات به محل اعزام شدند. خوشبختانه با اقدامات انجام شده بیماران بدون کمترین آسیب دیدگی از محل خارج شدند و این آتش سوزی علیرغم گستردگی که داشت، بدون مورد مصدوم و فوتی به پایان رسید.

علت قطعی آتش سوزی در بیمارستان گاندی اعلام شد
سید جلال ملکی، سخنگوی آتش نشانی تهران

وی ادامه داد: پس از اطفاء حریق بررسی ها برای یافتن علت این حادثه آغاز و چندین جلسه کارشناسی نیز برای بررسی موضوع برگزار شد. در نهایت کارشناسان متخصص سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بررسی تمامی شواهد و آثار موجود، اتصالی سیم برق را به عنوان دلیل وقوع این حادثه اعلام کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره اینکه پیشتر گفته شده بود که یک ته سیگار موجب حریق بیمارستان گاندی شده است، گفت: این موارد جزو شایعات بود که نباید به آن توجه کرد. کارشناسان آتش نشانی پس از ساعت ها بررسی و بازدید از محل، علت حادثه را اتصال سیم برق تشخیص داده و اعلام کردند. در واقع اتصال سیم برق در یک انبار حدودا 20 متری در طبقه 16 بیمارستان رخ داده و موجب آتش سوزی شده است. شعله های آتش از این محل با کندسوزی به نمای ساختمان سرایت کرده بود. پس از آن آتش از طریق نما با سرعت بیشتری رشد پیدا کرد و به دیگر بخش ها و طبقات این بیمارستان نیز سرایت کرد.

وی تصریح کرد: شما ببینید، به همین راحتی یک آتش سوزی رخ می دهد. در پلاسکو هم همینطور بود و اتصالی سیم برق  سبب وقوع آن حادثه شد. همیشه بی احتیاطی آن چیزی نیست که ما فکرش را می کنیم و برای همین هم هست که مدام تاکید داریم که مالکان باید به هشدارها و اخطارهای ایمنی آتش نشانی توجه جدی داشته باشند. در همین حادثه یک جرقه و یک اتصالی سیم برق، اینطور جان ده ها بیمار و افراد حاضر در محل را به خطر انداخت.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "علت قطعی آتش سوزی در بیمارستان گاندی اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "علت قطعی آتش سوزی در بیمارستان گاندی اعلام شد"، کلیک کنید.