عدم فعال سازی تنظیمات امنیتی عامل 80 درصد هک کاربران

عدم فعال سازی تنظیمات امنیتی عامل 80 درصد هک کاربران

معاون فنی پلیس فتا فراجا اعلام کرد: عدم فعال سازی تنظیمات امنیتی عامل 80 درصد هک و دسترسی غیر مجاز مجرمان سایبری به حساب کاربری کاربران در شبکه اجتماعی و پیام رسان ها می باشد .

به گزارش تازوما، سرهنگ حسن منصوری در این باره گفت: بر اساس تجزیه و تحلیل فنی پرونده های قضایی و مرجوعه به پلیس فتا ، مشخص است عامل اصلی هک و دسترسی غیرمجاز مجرمان سایبری به حساب کاربری کاربران در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های بومی و غیر بومی عدم فعال سازی رمز تایید دومرحله ای و استفاده از رمز و پسوردهای آسان و قابل حدس  است .

این مقام مسیول ادامه داد : افراد کلاهبردار با سوء استفاده از عدم آگاهی و سهل انگاری تعدادی از کاربران فضای مجازی به راحتی نسبت به هک حساب های کاربری آنان در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی اقدام می کنند .

وی با اشاره به تهدیدات و مخاطرات ایجاد دسترسی غیر مجاز به حساب های کاربری افراد ، افزود : مجرمان سایبری پس از انجام این فرایند ضمن دسترسی به اطلاعات خصوصی و بعضا محرمانه افراد ، فریب خورده ؛ زمینه اخاذی و باج گیری سایبری را آغاز می کنند .

معاون فنی پلیس فتا فراجا در ادامه ضمن توضیح ارتکاب این شگرد توسط افراد سود جو گفت : در مرحله بعد افراد کلاهبردار با دسترسی به مخاطبان این افراد ، زمینه فریب آنان را با ارسال پیامک حاوی لینک های آلوده ،  ارایه خدمات  و یا مساعدت مالی فراهم می نمایند .

سرهنگ منصوری از عموم مردم خواست: با استفاده از رمزهای پیچیده و غیر قابل حدس بر روی شبکه های اجتماعی، با مراجعه به قسمت تنظیمات (settings) پیام رسان های بومی و غیر بومی و داشبورد حساب ( Account) گزینه تایید دو مرحله ای ( two- stepverification) را انتخاب نموده و نسبت به تعیین رمز عبور و تنظیم بر روی ایمیل شخصی اقدام نمایند .

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، این مقام سایبری به هموطنان توصیه نمود: در صورت نیاز به دریافت راهنمایی تخصصی و فنی با برقراری تماس با شماره تلفن 096380 از خدمات مشاوره ای این پلیس بهره مند شوند .

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عدم فعال سازی تنظیمات امنیتی عامل 80 درصد هک کاربران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عدم فعال سازی تنظیمات امنیتی عامل 80 درصد هک کاربران"، کلیک کنید.