عاشقان سینمای کره جنوبی، دیدن این 8 فیلم را از دست ندهند

عاشقان سینمای کره جنوبی، دیدن این 8 فیلم را از دست ندهند

آفتاب نیوز :

در مطلب زیر چند فیلم برتر سینمای کره را برایتان آماده کرده ایم.

تعقیب کننده (The Chaser)

مخاطبان آشنا با سینمای کره جنوبی می دانند که گاهی در دل فیلم های خلق شده در این کشور می توان تجربه هایی را یافت که هم دایما تنه به تنه ی آثار هنری سطح بالا می زنند و هم در خلق اکشن هایی جذب کننده و لحظاتی هیجان آور موفق هستند. The Chaser vh، اما احتمالا یکی از قدرندیده ترین فیلم های طبقه بندی شده در همین گروه از آثار به حساب آورد.

اثری که مرز های اخلاقی یک پلیس، روان شناسی یک قاتل زنجیره ای و مشکلات سیستم قضایی کشور همگی در دلش جا گرفته اند و در اکثر دقایق نه برای موفقیت در القای پیام های خود به مخاطب بی خیال سرگرم کنندگی می شود و نه هرگز در به جوش آوردن خون تماشاگر با تعلیق زایی انقدر زیاده روی می کند که شکل گیری داستانش بر پایه ی حرف هایی جدی را از یاد ببرد.

با این اوصاف اگر طرح داستانی فیلم که در آن پروتاگونیست قصه تنها 12 ساعت برای یافتن مدرک برعلیه جنایتکار اصلی وقت دارد برای تان قابل توجه به نظر می رسد، The Chaser احتمالا تجربه مناسبی را تقدیم شما خواهد کرد.

مردی از هیچ کجا (The Man from Nowhere)

مردی از ناکجا، فیلمی اکشن، تراژدی محصول کشور کره جنوبی است از فیلم مردی از ناکجا به عنوان یکی از بهترین فیلم های کره ای چندسال اخیر نام برده شده است.

مردی به نام «چاتایه سیک» که از نیرو های سابق ویژه است بعد از مرگ همسرش ارتش را رها می کند و در فروشگاه امانات در گوشه ای از شهر خود را مشغول می کند. تنها دوست او دختر بچه ای به نام «جونگ سو» است که مادرش شخصی معتاد و رقصنده است که در نزدیک خانه چاتایه زندگی می کنند. در یکی از روز ها که مادر جونگ سو مواد هرویینی را از گروهی قاچاقچی و تبهکار می دزدد، چاتایه ناخواسته در گودالی از اتفاقات سقوط می کند و بعد از قتل مادر جونگ – سو به دنبال انتقام و پیدا کردن تنها دلخوشی اش در این دنیا به نبرد با این جانیان می پردازد تا انتقامی خونین را رقم بزند…

من شیطان را دیدم (I Saw the Devil)

«من شیطان را دیدم»، اثری جنایی و بی پروا است. فیلمی که خشونت اش را از پدران خود آموخته است و بی باکانه آن ها را به تصویر می کشد.

گاهی ما را به یاد پرچم دار موج جدید آثار جنایی در کره یعنی «خاطرات قتل» می اندازد و گاهی از شدت خشونت، به یاد «Oldboy» خواهیم افتاد همچنین در اثر تقابل فکری و جسمی دو پرسوناژ اصلی از دو جبهه مختلف نیز ما را به یاد اثر فوق العاده دیوید فینچر، «Se7en»، خواهد انداخت.

کیم سو هیون، افسر پلیس جوانی ست که همسر باردارش توسط یک قاتل روانی به نام کیونگ چول، تکه تکه می شود. او تصمیم می گیرد خودش به شخصه وارد عمل شود و انتقام بگیرد….

بانوی انتقام (Lady Vengeance)

فیلم بانوی انتقام در سال 2005 ساخته شده است. این فیلم و در ژانر جنایی، درام، هیجان انگیز و معمایی می باشد. 

وقتی صحبت از انتقام به میان می آید همه چیز رنگ و بوی نفرتی عمیق به خود می گیرد که نمی توان آن را از عاری از خشونت دانست و باید منتظر هرگونه اقدام وحشیانه و غافلگیرکننده بود.

نقطه قوت فیلم “بانوی انتقام” موسیقی متن آن است که می توان آن را شاهکاری برای یک اثر سینمایی دانست و تناسب آن با لحظه به لحظه ی فیلم را حس کرد.

در فیلم بانوی انتقام زنی به نام لی گوم جا (با بازی لی یونگ یه) به اشتباه متهم به ربودن و قتل یک پسر بچه شده و بیش از سیزده سال را در زندان سپری می کند.

حال او پس از آزادی از زندان تصمیم می گیرد تا از قاتل واقعی، یک معلم زبان انگلیسی به نام آقای بک (با بازی چوی مین-شیک)، انتقام بگیرد اما…

سوزاندن (Burning)

فیلم سوختن، اقتباسی از داستان کوتاه هاروکی موراکامی با عنوان «انبار سوزان» است.

«سوختن» علاوه بر این که یک مطالعه ی شخصیت جذاب و یک معمای آرام است، با تنش های مربوط به شکاف طبقاتی در کره جنوبی مدرن به جوش می آید.

بیشتر لذت تماشای «سوختن» نحوه فاش شدن معمای آن است، بنابراین بهتر است درباره جزییات زیاد توضیح ندهیم تا خودتان فیلم را ببینید.

تنها در این حد اشاره می کنیم که داستان درباره جوانی به نام لی جونگ سو (یو آه این) است که در شهر پاجو زندگی می کند. او که سودای نویسندگی دارد، با کار های عجیب و غریب زندگی خود را می گذراند و…

میناری (Minari)

فیلم Minari، پرتره ای ریزبافت و صمیمانه از تجربه ی مهاجرت است. داستان یک خانواده ی کره ای در دهه ی 80 که پس از گذشت چند سال از مهاجرتشان به آمریکا همچنان نتوانسته اند به یک ثبات و آرامش نسبی برسند.

روایت Minari را مجموعه ای از لحظات کوچک و جزییات دوست داشتنی می سازد. لحظاتی که به اندازه ی نقاط عطف روایت فیلم اهمیت دارند. از جمله ی این جزییات می توان به تفاوت های فرهنگی جذاب میان شخصیت های مختلف فیلم اشاره کرد.

لحظه های برخورد نژادی در Minari کوتاه و جزیی هستند و فیلمنامه بجای تاکید بر مشکلات بیرونی، بیشتر بر مسایل و ناسازگاری های درونی مهاجران متمرکز است.

خدمتکار (The Handmaiden)

فیلم با نمایی از شلاق شدید باران آغاز می شود. گروهی از سربازان رژه کنان در حال عبور هستند. تعدادی زن در همان نزدیکی در زیر یک سر پناه ایستاده اند و نفری یک نوزاد در بقل دارند. دهه ی 1930 است. دورانی که کره تحت اشغال ژاپن بود. همه چیز بد به نظر می رسد.

در «خدمتکار» با داستانی درباره ی چندتا استاد فریبکاری و نقشه هایشان برای رودست زدن به یکدیگر طرفیم. با داستانی طرف می شویم که چیز شگفت انگیزی به نظر نمی رسد. تنها چیزی که نظرمان را جلب می کند، زیبایی طراحی لباس و دکور است. اما عنصر نادیدنی دیگری هم وجود دارد که به طرز غیرمستقیمی کنجکاومان می کند و آن هم کارگردانی چان ووک است.

در دورهٔ اشغال ژاپن، مردی شیاد برای اغوای زن ثروتمند ژاپنی و راضی کردن او به ازدواجش با وی، دختری را بعنوان خدمتکار برای آن زن، استخدام می کند. وظیفه این خدمتکار قلابی راضی کردن زن به ازدواج با آن مرد است و….

 زندگی های پیشین (Past Lives)

زندگی های پیشین، فیلمی است درباره ی آن چه پشت سر می گذاریم و آن چه به دست می آوریم و این که رسیدن به دومی، بدون گذشتن از اولی، ممکن نیست.

در خلاصه داستان فیلم زندگی های گذشته Past Lives باید گفت که خودتان را برای یک داستان حزن انگیز آماده کنید، زیرا زندگی های گذشته یک درام عاشقانه است که دو نفر را که سال ها پیش فرصت عاشقی را از دست داده اند، دوباره بهم می رساند.

زندگی های گذشته با انحراف از داستان های عاشقانه ای که در آن ها از عاشقان انتظار می رود آسمان، زمین و خودشان را برای خلق یک لحظه ماندگار از عشق دگرگون کنند، از ما می خواهد تغییراتی که با گذشت زمان به وجود می آیند را بپذیریم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عاشقان سینمای کره جنوبی، دیدن این 8 فیلم را از دست ندهند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عاشقان سینمای کره جنوبی، دیدن این 8 فیلم را از دست ندهند"، کلیک کنید.