«طعم گیلاس» کیارستمی در پاریس اکران می شود

به گزارش خبرگزاری تازوما، به نقل از روابط عمومی مرکز ایران و فرانسه، در آستانه تولد 84 سالگی عباس کیارستمی کارگردان سینما باشگاه سینمایی «جاده ابریشم» مرکز ایران و فرانسه مراسم بزرگداشتی برای این فیلمساز بین المللی برگزار می کند.

این مراسم بزرگداشت روز 16 ژوین 2024 (27 خرداد ماه) در سینمای بالزاک پاریس برگزار می شود.

در این مراسم فیلم «طعم گیلاس» این هنرمند اکران می شود و سیف الله صمدیان عکاس و سینماگر ایرانی، نهال تجدد نویسنده و مترجم مجموعه اشعار کیارستمی به همراه ژان کلود ووآزن نویسنده، مورخ و متخصص ایران درباره این اثر بحث و گفت وگو می کنند.

«طعم گیلاس» کیارستمی در پاریس اکران می شود

عباس کیارستمی سال 1997 میلادی (1376) نخل طلای کن را برای فیلم «طعم گیلاس» دریافت کرد و پس از آن در فرانسه چندین فیلم ساخت. عباس کیارستمی، عکاس و فیلمساز ایرانی متولد اول تیر سال 1319 بود و 14 تیر 1395 درگذشت.

«خانه دوست کجاست»، «مشق شب» و «کلوزآپ» از جمله معروف ترین آثار این فیلمساز است.

علاقه مندان برای حضور در این برنامه می توانند به سایت www.france-iran.org مراجعه کنند.

5757

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«طعم گیلاس» کیارستمی در پاریس اکران می شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«طعم گیلاس» کیارستمی در پاریس اکران می شود"، کلیک کنید.