شیوه خرید برنج از سوی مردم تغییر کرد

شیوه خرید برنج از سوی مردم تغییر کرد

به گزارش خبرگزاری تازوما، نایب رییس انجمن صنفی برنج فروشان مازندران گفت: بیش از سه ماه است که بازار برنج در رکود کامل به سر می برد و حجم فروش برنج حتی شب عید بیش از پنجاه تا شصت درصد کاهش را نسبت به قبل تجربه کرده است.

حسن تقی زاده با اشاره به اینکه هنوز مشتریان عمده اقدامی برای خرید در دستور کار قرار نداده اند و این وضعیت در آستانه ماه رمضان و نوروز کمی استثنایی است،گفت: دولت مشوق های ویژه ای را برای خریداران برنج ارایه داده و قرار شده است به ازای خرید هر یک کیلو برنج ایرانی با فاکتور و مدارک و اسناد، خریداران بتوانند مجوز واردات دو کیلو برنج خارجی را دریافت کنند. حالا شاید با توجه به این مساله خرید برنج در یکی دو هفته پیش رو افزایش یابد.

وی در پاسخ به این سیوال که خرید برنج در چه اوزان و ابعادی در شرایط کنونی صورت می گیرد؟ به اقتصاد 100 گفت: ما خریدار شخصی که عمده بخرد، کم داریم، قبلا مردم صد کیلو و دویست کیلو برنج می خریدند تا مصرف یک سالشان را پوشش دهند اما در شرایط فعلی میزان خرید برنج در ابعاد کیسه ها و بسته بندی های کمتر از پنج کیلوست.

او گفت: بخش مهمی از برنج در اوزان 900 گرمی، دو کیلو و دو کیلو و نیم بسته بندی می شود چون قیمت بالای مواد غذایی و نه فقط برنج سبب شده مصرف برنج مردم محدود شود و افراد به جای گونی صد کیلویی و پنجاه کیلویی، حالا بسته دو کیلو و نیمی برنج را برای مصرف خریداری نمایند .

223223

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شیوه خرید برنج از سوی مردم تغییر کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شیوه خرید برنج از سوی مردم تغییر کرد"، کلیک کنید.