شکستن رکورد وزیر تجربه شیرینی بود/ مسابقات را با هزینه شخصی رفتم – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تازوما، رقابت های بین المللی دوومیدانی در حالی به میزبانی ترکیه برگزار شد که دونده های ایران نتایج خوبی را به دست آوردند. در جریان برگزاری این مسابقات سید امیر زمانپور دونده دوهای استقامت ایران موفق شد ضمن کسب عنوان قهرمانی در رقابت ماده 5000 متر، رکورد ملی این ماده را پس از 29سال ارتقا دهد؛ رکورد قبلی این ماده با حد نصاب 13:53.40 دقیقه (1374/5/20- گوتنبرگ) در اختیار سید حمید سجادی وزیر پیشین ورزش بود.

حسین کیهانی قهرمان بازی های آسیایی جاکارتا نیز موفق شد در دوی 3000 متر مانع با ثبت حد نصاب 8:45.75 دقیقه، زودتر از سایر رقبا از خط پایان عبور کند و عنوان قهرمانی و مدال طلا این مسابقات را کسب کند. همچنین یوسف آذریان نیز در بخش زیر 20سال این رقابت با ثبت زمان9:11.40 دقیقه عنوان قهرمانی را کسب کرد. مسعود کامران هم در دوی 110 متر مانع با ثبت حد نصاب 13.81 ثانیه زودتر از سایر رقبا از خط پایان عبور کرد و قهرمان شد و در نهایت نیز مهران حسینی دیگر نماینده ایران در ماده 100 متر با ثبت حد نصاب10.93 ثانیه در جایگاه ششم ایستاد و به کار خود پایان داد.

امیر زمانپور دونده دوهای استقامت در گفت وگو با خبرنگار تازوما درخصوص ثبت این رکورد در مسابقات ترکیه اظهار داشت: خوشحالم بابت این اتفاق چون موفق شدم قدیمی ترین رکورد ایران در این ماده را بعد از سالها بشکنم. این رکورد در اختیار حمید سجادی وزیر ورزش سابق کشورمان بود و قاعدتا اهمیت داشت. افتخار بزرگی برایم بود که توانستم به هدفی که دوست داشتم دست پیدا کنم.

شکستن رکورد وزیر تجربه شیرینی بود/ مسابقات را با هزینه شخصی رفتم

وی افزود: از قبل هم برنامه داشتیم و مدتها به همراه مربی ام برای ثبت این لحظه برنامه ریزی می کردیم اما شرایطی وجود نداشت که بخواهیم آن را عملی کنیم. در این مدت مسابقه درخوری در ماده ای که من فعالیت می کنم در کشورمان برگزار نشد. اتفاق خوبی بود که مسابقات بین المللی ترکیه این فرصت را در اختیار من گذاشت تا بتوانم به نتیجه مطلوبم دست پیدا کنم.

وی در مورد کیفیت مسابقات بین المللی ترکیه توضیح داد: رقابتهایی که به میزبانی ترکیه برگزار شد انتخابی المپیک مخصوص این کشور بود و ورزشکاران غیر بومی زیادی من ندیدیم چون اکثرا ملی پوشان و دونده های خودشان شرکت کرده بودند. اما با این حال کیفیت خوبی داشت و تجربه شیرینی برای من شد.

زمانپور در پاسخ به این پرسش که چرا در این 29 سال هیچ ورزشکاری موفق نشده بود این رکورد را بشکند؟ گفت: رکوردها ثبت می شوند که بالاخره یک روزی هم شکسته شوند. قطعا رکوردی که من زدم هم روزی توسط یک فرد دیگر و یا حتی خودم ممکن است جابجا شود. امیدوارم اتفاقی که رخ داد این خودباوری را در سایر دونده ها نیز به وجود بیاورد که آنها هم می توانند.

این ملی پوش دوی 5000 متر ایران در پایان در مورد برنامه هایش توضیح داد: برنامه را باید فدراسیون به ما بدهد که تا به امروز هیچ برنامه ای به ما اعلام نشده است. مسابقات ترکیه را هم کاملا با هزینه شخصی رفتم و کارهای ثبت نام را هم خودم انجام دادم. سال قبل از المپیک است و مسابقات زیادی در سطح جهان برگزار می شود مانند جایزه بزرگها که باید دید فدراسیون چه تصمیمی برای اعزام ملی پوشان دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شکستن رکورد وزیر تجربه شیرینی بود/ مسابقات را با هزینه شخصی رفتم – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شکستن رکورد وزیر تجربه شیرینی بود/ مسابقات را با هزینه شخصی رفتم – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.