شکایت از سریال پیمان معادی تا سریال مهران مدیری/ چه حرف هایی در کدام سریال ها به چه کسانی برخورد؟

شکایت از سریال پیمان معادی تا سریال مهران مدیری/ چه حرف هایی در کدام سریال ها به چه کسانی برخورد؟

آفتاب نیوز :

این نوع شکایت ها هم معمولا هیچ نتیجه مشخصی ندارند و در اغلب موارد با عذرخواهی رسمی عوامل در خلوت یا جلوت، قضیه ختم به خیر می شود. همانطور که اشاره کردیم، کارکرد اصلی این شکایت ها پیشگیری از تکرار اتفاقات مشابه در آینده است. در جدیدترین مورد از این شکایت ها، وزارت آموزش و پرورش از دست اندرکاران و سازندگان سریال شبکه نمایش خانگی «افعی تهران» شکایت کرده است.

در یکی از قسمت های سریال «افعی تهران» آرمان بیانی (با بازی پیمان معادی) پس از سال ها با ناظم دوران مدرسه اش که بچه ها را به باد کتک می گرفته است مواجه می شود و با یادآوری خاطرات کتک هایی که از وی خورده، قصد دارد از او انتقام بگیرد. عده ای این صحنه را تنزل شان و منزلت متولیان آموزش و پرورش دانسته و از نمایش آن انتقاد کرده اند.

در سوی مقابل، عده ای دیگر با اشاره به متداول بودن تنبیه بدنی در مدارس کشور، خصوصا در سال های دور، این مسیله را اشاره درستی به عمق لطمه تنبیه بدنی بر روح انسان ارزیابی کرده اند. سریال های دیگری هم بوده اند که شاکیانی داشته اند. 

سریال «در حاشیه»

صنف اطبا و کادر درمان بنا به شرایط حرفه شان با صحنه های دلخراش زیادی مواجه می شوند و با چیز های که برای افراد عادی قابل تحمل نیست، به راحتی کنار می آیند و وظایف شان را بدون درگیر کردن عواطف شان در کار انجام می دهند. اما کافی است تا در فیلم و سریالی حرفی زده شود که به مذاق شان خوش نیاید؛ نازک دلی شان گل می کند و معترض می شوند و شکایت می کنند. نمونه سینمایی مشهورش فیلم «شوکران» بهروز افخمی بود که پرستاران را علیه خودش شوراند و اتفاقا اعتراض آن ها به فروش فیلم کمک کرد. سریال تلویزیونی «در حاشیه» هم که داستان تعدادی پزشک منفعت طلب بود با شکایت سازمان نظام پزشکی به سازمان صداوسیما مواجه شد که این سریال اعتماد بین پزشک و بیمار را زایل می کند. بعد هم کانون وکلا از تصویر بدی که از وکیل در این سریال نشان داده شده بود به صداوسیما معترض شد.

سریال «تن هایی لیلا»

چند قسمت از سریال «تن هایی لیلا» که گذشت، جمعی از وکلا نامه ای به سازمان صداوسیما نوشت که چه نشسته اید که این سریال وهن مقام وکلاست. محمدحسین لطیفی، کارگردان سریال، از وکلا درخواست کرد که سریال را تا انتها ببینند و بعد درباره آن قضاوت کنند. سریال هم تا انتها به نمایش درآمد و اتفاقی نیفتد.

سریال «سرزمین مادری»

سریال «سرزمین مادری» ساخته کمال تبریزی، بعد از تبلیغ فراوان، یک دهه پیش به روی آنتن رفت و بعد از تنها 4 قسمت پخش آن به علت موجی از اعتراضات در مناطق لُرنشین که توهین و تحریف تاریخ لر های بختیاری را از سریال برداشت کرده بودند، متوقف شد. با بالا گرفتن اعتراضات قرار شد جرح و تعدیل هایی در سریال انجام شود و پخش آن از سر گرفته شود، اما این ماجرا به این سادگی ها نبود. سریالی که هزینه گزافی صرف تولید آن شده بود، آنقدر معطل ماند و موعد پخشش عقب افتاد که وقتی بالاخره تازوما پارسال به روی آنتن رفت، بیات شده بود و تقریبا با وجود کلی ستاره مهم سینما اصلا توجهی به آن نشد. در پخش مجدد این سریال مهم ترین معترضش کمال تبریزی بود که تقریبا به کیفیت فنی همه قسمت ها اعتراض می کرد.

سریال «می خواهم زنده بمانم»

مشکل این سریال شبکه نمایش خانگی این بود که فرد فاسدی را جزء نیرو های کمیته در دهه 1360 معرفی می کرد. معاونت اجتماعی نیروی انتظامی به همین دلیل جلوی انتشار قسمت پانزدهم این سریال را گرفت. نیروی انتظامی اعلام کرد تهیه کننده این سریال ملاحظات ناجا را انجام نداده است. پلتفرم آنلاین پخش کننده این سریال با انتشار بیانیه ای توضیحاتی در جهت آرام کردن فضا داد تا پخش محصولش به سلامت به پایان برسد و مشکلی برای سرمایه اش ایجاد نشود.

سریال «مرد هزارچهره»

در زمان پخش این سریال گفته می شد که ثبت احوال استان فارس از این سریال به دلیل ارایه تصویری نادرست از کارمندان این اداره شکایت کرده است. بعدا گفته شد این ادعا درست و نیست و شکایتی نشده. اما می توان حدس زد هر صنف و پیشه و قوم و فرقه ای که در هر فیلم و سریالی مستعد شکایت از سازندگان و عوامل آن فیلم و سریال هستند. تنها اصناف بی صنف نمی توانند از اعتبار و آبروی خود در محصولات نمایشی دفاع کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شکایت از سریال پیمان معادی تا سریال مهران مدیری/ چه حرف هایی در کدام سریال ها به چه کسانی برخورد؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شکایت از سریال پیمان معادی تا سریال مهران مدیری/ چه حرف هایی در کدام سریال ها به چه کسانی برخورد؟"، کلیک کنید.