سه شاعر آیینی استان زنجان تجلیل شدند – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

سه شاعر آیینی استان زنجان تجلیل شدند - خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تازوما، سه شاعر آئینی استان زنجان روز دوشنبه در مراسمی با حضور محسن افشارچی استاندار زنجان، ابوالفضل رفیعی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مسؤولان در حسینیه اعظم زنجان تجلیل شدند.

این برنامه به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان با حضور جمعی از شعرای استانی و ملی برگزار شد.

در این مراسم از سه پیر غلام حسینی استان زنجان به نام‌های اصغر گنج خانلو زنجانی، غلامرضا عینی فرد زنجانی و ولی الله کلامی زنجانی قدردانی شد.

در ادامه این مراسم جمعی از شعرای استانی و ملی ابیاتی را به حضرت اباعبدالله الحسین تقدیم کردند.

قاسم صرافان، احمد بابایی و محمود حبیبی کسبی، اشعار خود را در این مراسم در مدح حضرت اباعبدالله حسین (ع) قرائت کردند که با استقبال مردم در حسینیه اعظم مواجه شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان در این مراسم، اظهار داشت: ما به امام حسین (ع) و فرهنگ عاشورایی می‌بالیم.

ابوالفضل رفیعی گفت: قدردانی از پیرغلامان حسینی نشان می‌دهد که چقدر فرهنگ عاشورایی برای ما مهم است و کسانی که یک عمر در دستگاه ابا عبدالله الحسین (ع) خدمت کردند، مورد احترام مردم هستند.

معاون استاندار زنجان با تقدیر از عوامل برگزاری این رویداد، گفت: امیدوارم برگزاری چنین رویدادهایی در سطح استان افزایش یابد چرا که در پیوند نسل جدید با فرهنگ عاشورایی بسیار مؤثر است.

وی تأکید کرد: دشمن از همین فرهنگ عاشورایی ما می‌ترسد و تلاش دارد نسل جدید را از این فرهنگ دور کند.

استان زنجان به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی معرفی شده است و هرساله مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان با شور و نوای خاصی در این استان برگزار می‌شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سه شاعر آیینی استان زنجان تجلیل شدند – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سه شاعر آیینی استان زنجان تجلیل شدند – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.