سرنوشت عجیب یاغی فوتبال ایران؛ بدون تیم!

سرنوشت عجیب یاغی فوتبال ایران؛ بدون تیم!

به گزارش خبرگزاری تازوما؛ وقتی که وارد فوتبال ایران شد با توجه به قد و قامت بلندش خیلی زود مورد توجه هواداران فوتبال بالاخص استقلالی ها قرار گرفت. مهاجمی که خیلی زود با مهدی قایدی به هماهنگی رسید و عملکردی که در استقلال به جا گذاشت باعث شد، هواداران این تیم پس از مدت ها خیالشان از داشتن یک مهاجم شش دانگ راحت باشد.

دیاباته در اولین فصل حضورش موفق شد به عنوان بهترین گلزن خارجی باشگاه استقلال و همچنین آقای گل لیگ برتر ایران معرفی شود اما خیلی زود پس از دو فصل حضور در ایران راهی الغرافه شد. به نظر می رسید قصه حضور شیخ در فوتبال ایران به پایان رسیده اما پیشنهاد پرسپولیسی ها باعث شد تا دیاباته این بار با لباس سرخ در فوتبال ایران دیده شود. او در کنار لیاندرو پریرا مهاجمان خارجی پرسپولیس بودند اما دیاباته پس از اینکه بدون دریافت کفش طلا آقای گل فوتبال ایران شد، هیچ وقت دیگر نتوانست عملکرد درخشانش را تکرار کند.

او در 9 بازی برای پرسپولیس سه گل به ثمر رساند و خوشحالی خاصش که برای استقلالی ها بسیار خاطره انگیز بود، برای پرسپولیسی ها هم انجام داد تا یکی از سلبریشن های خاطره انگیز و نمادین فوتبال ایران باشد.

اکنون یک فصل از آخرین حضور شیخ در مستطیل سبز گذشته و این مهاجم مالیایی که سابقه بازی در سری آ ایتالیا و لیگ 1 فرانسه را در کارنامه دارد، بدون تیم مانده و مشخصاً مصدومیت سختی که در الغرافه برایش به وجود آمد، اتفاقی است که در سن 36 سالگی وضعیت فوتبالی او را به صورت کلی تحت شعاع قرار داده است.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرنوشت عجیب یاغی فوتبال ایران؛ بدون تیم!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرنوشت عجیب یاغی فوتبال ایران؛ بدون تیم!"، کلیک کنید.