سرقت عابربانک سالمندان در پوشش کمک برای برداشت پول از خودپرداز

سرقت عابربانک سالمندان در پوشش کمک برای برداشت پول از خودپرداز

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری فردی که اقدام به سرقت کارت های عابر بانک از بیماران بیمارستان فیروزآبادی در شهرری کرده بود،خبر داد.

به گزارش تازوما، سرهنگ محمد قاسم طرهانی درباره جزییات این خبر گفت: چند روز پیش مرد سالخورده ای به کلانتری 131 شهرری مراجعه و با طرح شکایتی نزد ماموران کلانتری اعلام کرد که چندی قبل در بیمارستان فیروزآبادی بوده و برای دریافت وجه مقابل دستگاه خودپرداز رفته که مرد جوانی درپوشش نیت خیر به او نزدیک شده و در گرفتن پول از دستگاه به او کمک کرده است. این مرد نیز به او اعتماد کرده و کارت بانکی و رمز خود را در اختیار او قرار داده است. پس از چند دقیقه نیز مرد جوان با طرح این ادعا که سیستم عابربانک قطع شده است، کارت بانکی را به او تحویل داده و از بیمارستان خارج شده است. 

وی ادامه داد: پیرمرد شاکی پس از خروج از بیمارستان متوجه شد که کارت بانکی به نام او نیست و این جوان اقدام به تعویض کارت بانکی او با کارت بانکی مشابه کرده است. همچنین درادامه نیز با پیامک برداشت تمام موجودی از حساب مواجه شده است.

طرهانی با بیان اینکه با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی به پرونده سریعاً در دستورکار ماموران عملیات کلانتری قرارگرفت، گفت: ماموران پس از انجام هماهنگی های لازم روانه صحنه وقوع جرم در بیمارستان فیروزآبادی شهرری شده و در آنجا با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته متوجه شدند که مرد جوانی ساعت ها در کنار خودپرداز ایستاده و مشغول شناسایی افراد بوده است. 

فرمانده انتظامی شهرستان ری با بیان اینکه متهم از سوی ماموران مورد شناسایی قرار گرفت، گفت: ماموران با روش های تخصصی و تحقیقات فنی هویت متهم را شناسایی و پیک ساعات احتمالی حضور سارق را بدست آوردند. سرانجام نیز روز گذشته سارق را در حال پرسه زنی در حیاط بیمارستان مشاهده و در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. 

طرهانی با اشاره به انتقال متهم به کلانتری و انجام  بازجویی از وی گفت: این فرد در جریان بازجویی های انجام شده به سرقت عابربانک و برداشت از حساب هشت نفر از بیماران سالخورده که به بیمارستان فیروزآبادی مراجعه کرده بودند، اعتراف کرد. در ادامه نیز برای این فرد پرونده ای تشکیل شد و او برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. 

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرقت عابربانک سالمندان در پوشش کمک برای برداشت پول از خودپرداز" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرقت عابربانک سالمندان در پوشش کمک برای برداشت پول از خودپرداز"، کلیک کنید.