زمان عرضه پلتفرم تراشه هوش مصنوعی انویدیا مشخص شد

زمان عرضه پلتفرم تراشه هوش مصنوعی انویدیا مشخص شد

شرکت انویدیا اعلام کرد، پلتفرم تراشه هوش مصنوعی نسل بعدی خود را در سال 2026 عرضه می کند و تصمیم دارد سرعت ارایه محصولات خود را تسریع کند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تازوما به نقل از رویترز، جن سون هوانگ، مدیراجرایی انویدیا اعلام کرد پلتفرم تراشه هوش مصنوعی نسل بعدی این شرکت که «روبین» نام دارد در سال 2026 عرضه می شود و این شرکت اکنون قصد دارد هر سال یک خانواده جدید از تراشه های هوش مصنوعی را عرضه کند که برنامه عرضه قبلی این شرکت را که تقریبا هر دو سال یک بار بود، تسریع می کند.

شرکت انویدیا فعالیت خود را با تولید چیپست های کارت های گرافیک آغاز و اکنون در زمینه های گوناگون و متنوع دیگری مانند تولید پردازنده های گرافیکی تلفن های همراه هوشمند، چیپست های مادربرد، لوازم جانبی گیمینگ، خودرو های هوشمند، تکنولوژی های مبتنی هوش مصنوعی و … فعالیت می کند.

هوانگ در دانشگاه ملی تایوان در تایپه به عنوان بخشی از نمایشگاه تجاری کامپیوتکس گفت، خانواده تراشه های روبین شامل گرافیک های جدید (GPU) و پردازنده های مرکزی (CPU) و همچنین تراشه های شبکه ای است. با این حال، اطلاعات زیادی از محصول جدید ارایه نشد.

پردازنده مرکزی جدید «ورسا» نامیده می شود و تراشه های گرافیکی جدیدی که برای اجرای برنامه های هوش مصنوعی استفاده می شوند، حافظه پهنای باند بالای نسل بعدی را که توسط شرکت هایی مانند اس کی هاینیکس، میکرون تکنولوژی و سامسونگ ساخته می شود، در برمی گیرد.

هوانگ تاکید کرده که این شرکت اکنون قصد دارد هر سال یک خانواده جدید از تراشه های هوش مصنوعی را عرضه کند.

انویدیا با در اختیار داشتن تقریبا 80 درصد از بازار تراشه های هوش مصنوعی، در موقعیتی منحصربه فرد قرار دارد. این شرکت همزمان با تثبیت خود در بازار گیمینگ، وارد زمینه های دیگر نیز شد و به توسعه ی گرافیک های حرفه ای و هوش مصنوعی پرداخت. در سال 2006، انویدیا سری پردازنده های گرافیکی حرفه ای کوآدرو (Quadro) را معرفی کرد که برای کاربرد هایی مانند طراحی کامپیوتری، ویرایش ویدیو و تجسم علمی طراحی شده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زمان عرضه پلتفرم تراشه هوش مصنوعی انویدیا مشخص شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زمان عرضه پلتفرم تراشه هوش مصنوعی انویدیا مشخص شد"، کلیک کنید.