زلنسکی جواب پوتین را داد/ مردم باید تصمیم بگیرند

زلنسکی جواب پوتین را داد/ مردم باید تصمیم بگیرند

به گزارش تازوما ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین گفت: «مشروعیت من توسط مردم اوکراین به رسمیت شناخته شده است. مردم ما آزاد هستند. مشروعت ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه اما فقط توسط رفیق پوتین به رسمیت شناخته شده است.»

به نقل از خبرگزاری رویترز، در پی پایان دوران پنج ساله ریاست جمهوری زلنسکی، انتخابات ریاست جمهوری اوکراین قرار بود در بهار سال جاری میلادی برگزار شود اما به دلیل برقراری وضعیت حکومت نظامی ناشی از جنگ با روسیه که از فوریه 2022 آغاز شده، انتخابات امکان پذیر نیست.

به نقل از تازوما بر اساس قانون اساسی اوکراین، رییس جمهور تا زمانی که انتخابات جدید برگزار شود، در راس امور می ماند.

پوتین چندین بار اعلام کرد که زلنسکی پس از پایان دوران ریاست جمهوری اش در مه 2024، دیگر مشروعیت ندارد.

سران غربی مشروعیت زلنسکی را زیر سوال نبرده اند و جامعه شناسان می گویند یک اتفاق نظر در میان اوکراینی ها وجود دارد که زلنسکی باید تا زمان پایان جنگ با روسیه در راس امور بماند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زلنسکی جواب پوتین را داد/ مردم باید تصمیم بگیرند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زلنسکی جواب پوتین را داد/ مردم باید تصمیم بگیرند"، کلیک کنید.