رقابت 277 کاندیدای مجلس شورای اسلامی در کرمانشاه/ 9 کاندیدای متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند

رقابت 277 کاندیدای مجلس شورای اسلامی در کرمانشاه/ 9 کاندیدای متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند

به گزارش خبرنگار تازوما کرمانشاه، علی شعبانی ظهر امروز پنجشنبه (سوم اسفندماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات شهدای مرز استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: فرایند انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و دوازدهمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حال اتمام است.

وی افزود: در تاریخ دوم اسفندماه اسامی قطعی افراد تایید صلاحیت شده از شورای نگهبان به فرمانداری ها اعلام شد، 294 نفر تایید صلاحیت شده بودند که این تعداد به 277 کاندیدای در حال رقابت رسیده است، بالغ بر 35 نفر برای هر کرسی رقابت می کنند.

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه تصریح کرد: 128 نامزد انتخاباتی در حوزه انتخابیه کرمانشاه مشغول رقابت هستند، 19 نفر از ابتدای فرایند ثبت نام تا کنون از دور رقابت ها انصراف داده اند، در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین پنج کاندیدا انصراف دادند و 29 نامزد انتخاباتی به رقابت می پردازند.

وی اضافه کرد: در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو پنج نامزد انتخاباتی انصراف دادند و آمار کاندیدا به 40 تن رسیده است، در حوزه های انتخابیه سنقر و کلیایی، قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب و پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر با توجه به عدم انصراف نامزدهای انتخاباتی به ترتیب 32، 30 و 18 کاندیدا به رقابت می پردازند.

شعبانی تشریح کرد: کاندیداهای انتخاباتی تا 72 ساعت قبل از زمان رای گیری یعنی تا هشتم اسفندماه امکان انصراف از حضور در انتخابات را دارند و پس از این زمان انصراف امکان پذیر نیست.

وی خاطرنشان کرد: از بامداد سوم اسفندماه تبلیغات نامزدهای انتخاباتی آغاز شده و تا هشت صبح روز دهم اسفندماه یعنی 24 ساعت پیش از زمان رای گیری ادامه دارد.

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه بیان کرد: تبلیغات امسال شامل بخش های جدیدی مانند تبلیغات تلویزیونی و مناظره است، از امروز فیلم ها و مناظرات نامزدهای انتخاباتی در 6 کانال تلویزیونی قابل پخش است.

وی اذعان کرد: 105 نامزد انتخاباتی برای تبلیغات تلویزیونی ثبت نام کردند که از این تعداد 47 تن در شهرستان کرمانشاه و 58 تن در سایر شهرستان ها هستند، همچنین 51 نفر در استان برای مناظره ثبت نام کردند.

شعبانی یادآور شد: افرادی که در مناظرات ثبت نام خود را انجام داده اند امکان کناره گیری از مناظرات را ندارند، تبلیغات و مناظرات به صورت ضبط شده پخش می شوند.

وی در خصوص ممنوعیت تخلفات انتخاباتی عنوان کرد: دیوار نویسی، تخریب، هتک حرمت، تهدید، تخریب آثار سایر نامزدها، نصب تبلیغات در مکان های غیرمجاز، استفاده از کاروان یا کارناوال تبلیغاتی و استفاده از بلندگو خارج از ستاد انتخاباتی از مصادیق ممنوعیت های انتخاباتی است.

شعبانی تشریح کرد: در تخلفات انتخاباتی به 17 نامزد انتخاباتی تذکر کتبی داده شده، 9 نفر از کاندیداها به مراجع قضایی معرفی شدند، 6 مدیر تذکر کتبی دریافت کردند و سه مدیر در شهرستان ها عزل شدند.

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه اذعان کرد: مردم ما به برکت انقلاب اسلامی از دانش سیاسی بالایی برخوردار هستند و متوجه اقدامات غیرقانونی و ضدتبلیغ ها می شوند، رد صلاحیت کاندیداهای متخلف تا روز انتخابات ادامه دارد.

وی ابراز کرد: یک میلیون و 641 هزار و 423 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد 830 هزار و 184 نفر آقا و 811 هزار و 239 نفر خانم هستند، همچنین تعداد رای اولی های این دوره 75 هزار و 274 نفر است که از این تعداد 38 هزار و 650 نفر آقا و 33 هزار و 624 نفر خانم هستند.

شعبانی بیان کرد: واجدین شرایط افرادی هستند که متولد کرمانشاه بوده و دارای کد ملی کرمانشاه هستند، بنابراین عواملی مانند مهاجرت باعث تغییر آمار می شود.

وی خاطرنشان کرد: تعداد شعب اخذ رای در استان کرمانشاه یک هزار و 670 شعبه است که 646 شعبه در حوزه انتخابیه کرمانشاه، 262 شعبه در کنگاور، صحنه و هرسین، 101 شعبه در سنقر و کلیایی، 188 شعبه در اسلام آباد غرب و دالاهو، 226 شعبه در قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب و 247 شعبه در اورامانات قرار گرفته است.

شعبانی عنوان کرد: برای هر شعبه اخذ رای 17 عامل در روز انتخابات داریم و در مجموع 32 هزار نفر در حال اجرای عملیات در استان هستند.

وی در خصوص مدارک لازم برای رای دهی گفت: ارایه یکی از مدارک کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه، کارت پایان خدمت یا گذرنامه برای رای دهی مجاز است، در شناسنامه افراد مهری زده نخواهد شد.

شعبانی در پایان اضافه کرد: ساعت شروع انتخابات هشت صبح روز یازدهم اسفندماه به مدت 10 ساعت خواهد بود و در صورت صلاحدید تمدید می شود، تمامی ملزومات روز انتخابات فراهم بوده و هیچ مشکلی وجود ندارد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رقابت 277 کاندیدای مجلس شورای اسلامی در کرمانشاه/ 9 کاندیدای متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رقابت 277 کاندیدای مجلس شورای اسلامی در کرمانشاه/ 9 کاندیدای متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند"، کلیک کنید.