رفع خطر و مرمت مسجد جامع همدان به اعتبارات ملی نیاز دارد – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

رفع خطر و مرمت مسجد جامع همدان به اعتبارات ملی نیاز دارد - خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تازوما، مهدی حیدری صبح دوشنبه در کمیسیون فنی عمرانی شورا با موضوع رفع خطر و مرمت مسجد جامع همدان اظهار کرد: هر فردی با شخصیت حقوقی و سازمانی می تواند این موضوع را بر دیگری محول کند و هر مسیولی بخواهد از این موضوع شانه خالی کند مسیر را می یابد اما با اتحاد، وحدت و همدلی باید درصدد حفظ این بنای فاخر واجد ارزش دارای هویت میراثی، تاریخی و مذهبی باشیم.

وی مسجد جامع همدان را یکی از نمادهای ارزشمند شهر برشمرد و گفت: این مسجد در همدان به عنوان دارالایمان و دارالجهاد به عنوان یکی از ارزشمندترین نمادهاست.

رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: قوانین مصوب، شهرداری، سازمان اوقاف، میراث فرهنگی و شورای شهر را در کمترین وظیفه به رفع خطر و در حد اولی به حفظ، نگهداری و مرمت مساجد مکلف کرده است.

حیدری با بیان اینکه امید است با تشریک مساعی و تلاش علاوه بر رفع آسیب و خطر از مساجد به ویژه مسجد جامع، اعتبارات ملی نیز در این راستا جذب شود، افزود: هر دستگاه از جمله وزارتخانه میراث فرهنگی، شورای برنامه ریزی استان، اوقاف، شهرداری در قالب بودجه های بازآفرینی به نحوی در رفع این دغدغه و رفع خطر از مسجد جامع باید ورود کرده و این مهم را به گوش تصمیم گیران برسانند.

وی با تاکید بر اینکه ترک های ایجاد شده در مسجد جامع همدان پیش رونده و فعال است، تصریح کرد: این موضوع یک هشدار است و وظیفه ما را سنگین تر می کند.

رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: بناهای تاریخی و واجد ارزش در شهر، کم نداریم که با کوچک ترین تهدیدی در بحث حفظ و مرمت آنها با واکنش های بسیاری مواجه هستیم اما در خصوص مسجد جامع نباید به گونه ای باشد که این بنا با تهدید مواجه شده و اهمیتی داده نشود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رفع خطر و مرمت مسجد جامع همدان به اعتبارات ملی نیاز دارد – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رفع خطر و مرمت مسجد جامع همدان به اعتبارات ملی نیاز دارد – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.