رشد 300 درصدی کمک خیران مدرسه ساز/ساخت 192 هنرستان در سراسر کشور – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تازوما، حمیدرضا خان محمدی، در نشست خبری با بیان اینکه فاصله ما با انتظارات سند تحول زیاد است، افزود: بر اساس تحقیقات مرکز پژوهش های مجلس، اگر بنا باشد سند تحول به صورت نرمال اجرایی شود؛ سازمان نوسازی سالانه به 168 هزار میلیارد تومان پول نیاز دارد.

وی با اشاره به تلاش دولت و مجلس در تدوین برنامه هفتم توسعه، گفت: در برنامه هفتم توسعه اعتبار مالیاتی برای شرکت ها در نظر گرفته شده است که اگر تصویب شود رشد خوبی در تحقق اهداف منطبق بر صنعت تحول خواهیم داشت. بر این اساس شرکت ها با کمک به سازمان نوسازی مالیات خود را پرداخت می کنند و حتی اگر بیش از مبلغ مالیاتی خود به سازمان کمک کنند در مالیات سال بعدشان محاسبه خواهد شد.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این نشست به موضوع مردمی سازی و توجه به مردم و افزایش مشارکت مردم برای حل مسیله اشاره کرد و افزود: نگاه مردمی سازی از گذشته شروع شده است و در این دولت به اوج خود رسیده است. خیرین در همه ارکان حضور داشته و در استان ها به طور کلی 400 شعبه دارند تا از ظرفیت مردم کمک می گیرند.

وی با بیان اینکه کمک های خیرین رشد 300 درصدی داشته است، گفت: دانش آموزان آینده کشور را می سازند و باید برای این آینده سازان کشور محیط مناسب فراهم کنیم.

رییس سازمان نوسازی مدارس با اشاره به ضرورت اجرای سند تحول، افزود: تکالیف ما در سند نیازمند اعتبار بسیار زیادی است. ساخت فضاهای مختلف نیازمند اعتبار است و در 26 امین جشنواره خیران مدرسه ساز به دنبال این هستیم تا اعتبارات بیشتری را از سوی خیرین جذب کنیم .

وی با تاکید بر اینکه از نزدیک سه هزار پروژه، 344 پروژه به صورت صددرصد مردمی و هزار و چهارصد پروژه به صورت مشارکتی و باقی به صورت دولتی بوده است، گفت: به صورت کلی نیز 65 درصد از پروژه هایی که در سال گذشته تحویل مردم داده شد در مناطق روستایی بوده است.

خان محمدی افزود: 192 هنرستان با 1335 کلاس و کارگاه در سال گذشته در سراسر کشور سال گذشته ساخته شد.

وی با بیان اینکه حدود 23 هزار خیر داریم که بیش از هزار خیر به تازگی به جمع خیران اضافه شده اند، گفت: در طرح «بساز مدرسه» به دنبال این هستیم که از کمک های اندک و خرد هم استفاده کنیم. تلاش می کنیم تا در راستای شعار سال جهش تولید و جهش مدرسه سازی با مشارکت مردم را داشته باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رشد 300 درصدی کمک خیران مدرسه ساز/ساخت 192 هنرستان در سراسر کشور – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رشد 300 درصدی کمک خیران مدرسه ساز/ساخت 192 هنرستان در سراسر کشور – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.