رایزنی سه جانبه آمریکا با کره جنوبی و ژاپن درباره تهدیدهای کره شمالی

رایزنی سه جانبه آمریکا با کره جنوبی و ژاپن درباره تهدیدهای کره شمالی

دیپلمات های ارشد آمریکا، ژاپن و کره جنوبی درباره تهدیدهای ناشی از اقدامات کره شمالی، از جمله برنامه موشکی و تسلیحات هسته ای آن رایزنی کردند.

به گزارش تازوما، مذاکره کنندگان کره جنوبی، آمریکا و ژاپن درباره مسیله هسته ای کره شمالی، روز پنجشنبه به منظور تاکید بر تعهدشان نسبت به تعمیق همکاری ها در توکیو دیدار و گفت وگو کردند.
روزنامه کره جونگ آنگ دیلی گزارش داد: طبق اعلام وزارت امور خارجه آمریکا، «لی جون ایل» دبیرکل امور  کره شمالی در وزارت امور خارجه کره جنوبی، «جونگ پاک» یک مقام ارشد آمریکا در امور کره شمالی و «هیرویوکی نامازو» دبیرکل امور آسیا و اقیانوسیه در وزارت امور خارجه ژاپن بر عزم خود برای مقابله با تهدیدهای امنیتی ناشی از تحریکات، تسلیحات غیرقانونی کشتار جمعی و برنامه موشکی کره شمالی و تعمیق همکاری های نظامی میان این کشور و روسیه تاکید کردند.
مقامات ارشد این سه کشور، همچنین بر اهمیت حفظ همکاری های نزدیک میان کره جنوبی، آمریکا و ژاپن در پرداختن به این سه تهدید، پیش برد صلح و ثبات در شبه جزیره کره و ازسرگیری گفتمان و دیپلماسی با کره شمالی تاکید کردند.
وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: طرفین بر اهمیت همکاری در زمینه پرداختن به چالش های حقوق بشری ایجاد شده از سوی کره شمالی، از جمله حفاظت از پناهجویان کره شمالی و ضرورت حل وفصل فوری مسیله آدم ربایی ها، بازداشت ها و. و زندانیان خارج از کشور تاکید کردند.
جونگ پاک، همان روز، به طور جداگانه با «لی شیایومینگ» نماینده ویژه چین در امور شبه جزیره کره دیدار کرده و به « تهدید ادامه دار تسلیحات غیرقانونی کره شمالی و برنامه موشکی آن علیه امنیت منطقه ای و جهانی، همچنین تحریکات و لفاظی های غیرمسیولانه آن علیه همسایگانش» تاکید کرد.
در دیدار جونگ پاک با لی به مسیله استرداد شهروندان کره شمالی، از جمله پناهندگان به این کشور توسط چین نیز پرداخته شد و این مقام وزارت امور خارجه آمریکا خواستار پایبندی پکن به تعهداتش در زمینه استرداد پناهندگان شد.
پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رایزنی سه جانبه آمریکا با کره جنوبی و ژاپن درباره تهدیدهای کره شمالی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رایزنی سه جانبه آمریکا با کره جنوبی و ژاپن درباره تهدیدهای کره شمالی"، کلیک کنید.