دیدار لاوروف و باقری کنی در حاشیه نشست بریکس

دیدار لاوروف و باقری کنی در حاشیه نشست بریکس

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که سرگیی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در حاشیه نشست وزرای خارجه بریکس با علی باقری کنی، سرپرست وزارت خارجه ایران دیدار کرده است.

به گزارش تازوما، در این بیانیه آمده است: در تاریخ 10 ژوین، دیداری میان سرگیی لاوروف، وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه و علی باقری کنی، سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه جلسه وزرای امور خارجه کشورهای بریکس در نیژنی نووگورود شکل گرفت.

لاوروف در ابتدای این دیدار بار دیگر شهادت حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه پیشین ایران را تسلیت گفت.

مطابق با اعلام وزارت خارجه روسیه، در این دیدار بر اهمیت ادامه تلاش ها برای تشکیل یک شراکت راهبردی میان روسیه و ایران بر اساس خط مشی های سیاسی تعیین شده توسط رهبران دو کشور و همچنین تعهد به اجرای بی قید و شرط تمامی پروژه ها و زمینه های همکاری که تحت دولت ابراهیم رییسی، رییس جمهور شهید ایران توافق شده بود، تاکید شد.

طرفین در این دیدار همچنین در خصوص مسایل مهم بین المللی و منطقه ای مورد علاقه مشترک، از جمله تعامل در چارچوب بریکس و سازمان همکاری شانگهای به تبادل نظر پرداختند.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیدار لاوروف و باقری کنی در حاشیه نشست بریکس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیدار لاوروف و باقری کنی در حاشیه نشست بریکس"، کلیک کنید.