دلار در یک قدمی ورورد به پله 56 هزار تومان – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

دلار در یک قدمی ورورد به پله 56 هزار تومان - خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تازوما، از ابتدای فروردین ماه قیمت دلار در بازار آزاد روند صعودی به خود گرفت و پس از پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی اسراییل، نرخ ارز در بازار غیررسمی از مرز 70 هزار تومان هم عبور کرد اما از دو هفته گذشته نرخ دلار در بازار روند نزولی داشته و این کاهش قیمت همچنان ادامه دار است.

افزایش قیمت دلار در بازار آزاد موجب انتقاد تعدادی از نمایندگان مجلس به دلیل عدم ورود بانک مرکزی برای کنترل وضعیت دلار شد به طوری که پای محمدرضا فرزین رییس بانک مرکزی برای ارایه توضیحات و تشریح سیاست های کلان بانک مرکزی برای ساماندهی بازار آزاد ارز به تلویزیون و مجلس باز شد و اعلام کرد «این نرخ ها هیجانی و موقتی است و با پایان یافتن تنش ها، نرخ ارز به محدوده مشخص شده قبلی باز خواهد گشت.»

با توجه به توضیحات رییس بانک مرکزی و تداوم نزولی قیمت دلار در بازار آزاد، هم اکنون پس از گذشت یک ماه از زمان ذکر شده، قیمت دلار به کانال 50 هزار تومانی رسید، این قیمت فعلی دلار به کمترین رقم از نیمه اسفند تا کنون رسیده است.

ادامه ریزش قیمت ها در بازار آزاد دلار

سیر نزولی قیمت ها در بازار ارز که از روزهای پایانی فروردین ماه آغاز شده و به نظر می رسد کاهش قیمت دلار در بازار آزاد همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند؛ طبق مشاهدات میدانی از بازار غیررسمی ارز به دلیل کاهش قیمت این ارز در بازار غیررسمی، خریداری در کار نیست و بازیگران در نقش فروشنده بازی می کنند.

در نخستین ساعات معاملات صبح امروز دلار در کف قیمت 57 هزار تومان نرخ گذاری شد و براساس تحلیل کارشناسان از نوع برخورد بازیگران در بازار ارز، قطعاً در روزهای نزدیک و حتی در ساعات پایانی معاملات امروز دلار در پله 56 هزار تومانی قدم بگذارد.

هم اکنون قیمت دلار لحظه ای به 57 هزار و 30 تومان رسیده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دلار در یک قدمی ورورد به پله 56 هزار تومان – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دلار در یک قدمی ورورد به پله 56 هزار تومان – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.