در هوای حج/4 – تازوما

در هوای حج/4 - تازوما

ما به آرزوی حج دلخوشیم. عبد المطلب و کعبه اسمشان به هم گره خورده است. نه فقط جریان عام الفیل و رب البیت نه فقط عروسش که دیوار کعبه برایش شکافته شد و هنوز درمان نشده … حتی نه برای علی تنها مولود کعبه نوه عبد المطلب!

یادداشت ر.ساداتی – خبرگزاری تازوما

«اسم برخی انسانها ماندگار است مثل عبد المطلب.
کلید دار کعبه بوده و زمین های شعب که مشرف بوده برمکه و پشت صفا و مروه قرار داشته را برای خاندانش خریده بود.
شعب محل اعیانی مکه است ولی وقتی محاصره می شود سالها پس از رحلت عبد المطلب که کسی به آنجا آب و غذا نرساند، اهالی موحد و مسلمانش دچار مشکل می شوند .
او در زمان حیاتش ندید که از نسلش پیغمبر آخر الزمان مبعوث شد اما کعبه و مکه به او مدیون است.

یاد عبد المطلب کردم و جریان زمزم که خشک شده بود و از آن سراغی نداشتند تا مکرر خواب دید و جای زمزم را یافت به کمک کلاغ و مورچه
و عجب مرد عجیبی است عبد المطلب که چاه خشک شده و ناپدید شده زمزم اسماعیل٫ به دست او دوباره بر مردم مکه و حجاج جاری می شود..
می گویند نذرش کنی٫ حج قسمتت می شود …
ما به آرزوی حج دلخوشیم
عبد المطلب و کعبه اسمشان به هم گره خورده است.
نه فقط جریان عام الفیل و رب البیت نه فقط عروسش که دیوار کعبه برایش شکافته شد و هنوز درمان نشده …
حتی نه برای علی تنها مولود کعبه نوه عبد المطلب !
جدش ابراهیم نبی الله کنار کعبه دستور «وَاَذِّن فِی ٱلنَّاس بٱلۡحَجِّ … » گرفت و نسلش علی کنار کعبه «وَاَذَٰنࣱ مِّنَ ٱللَّهِ وَرَسُولِهِۦٓ اِلَی ٱلنَّاس یَوۡمَ ٱلۡحَجِّ ٱلۡاَکۡبَرِ اَنَّ ٱللَّهَ بَرِیٓءࣱ مِّنَ ٱلۡمُشۡرِکِینَۙ وَرَسُولُهُۥۚ …» (توبه3)
«و این اعلامی است از سوی خدا و پیامبرش به همۀ مردم در روز حج اکبر که: یقیناً خدا و پیامبرش از مشرکان بیزارند» را ابلاغ نمود و راه شرک در مکه بسته شد.
برخی آدمها مثل عبد المطلب روحشان قوی است. تکالیف شان سنگین است.
حیاتشان طیب بوده که بیت الله یاد آور خدماتشان است. نه تنها پیامبر آخر الزمان  از نسل اوست و وارثش بلکه حمزه سید الشهدا و  علی اسد الله الغالب نیز میراثش روی زمین هستند .
تا به امروز برکات عبد المطلب مستدام است.
از نسلش  منجی عالم از کنار مستجار کعبه خواهد آمد و نوای اناالمهدی سر خواهد داد .
باشد که نذرش کنیم و حج مقبول و مشکور هدیه بگیریم …..»

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در هوای حج/4 – تازوما" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در هوای حج/4 – تازوما"، کلیک کنید.