دختران پینگ پنگ باز ایران آماده کسب سهمیه المپیک هستند؟

دختران پینگ پنگ باز ایران آماده کسب سهمیه المپیک هستند؟

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز زنان وضعیت دو دختر اعزامی به رقابت های انتخابی کسب سهمیه المپیک را مثبت ارزیابی کرد اما شانس ایران برای کسب سهمیه را در مقایسه با رقیبان 50، 50 دانست.

به گزارش تازوما، مسابقات تنیس روی میز انتخابی المپیک در منطقه آسیای میانه از 28 اردیبهشت ماه برگزار می شود و در پایان رقابت ها تنها فرد قهرمان سهمیه المپیک 2024 پاریس را کسب می کند.

 در بخش زنان ندا شهسواری و مهشید اشتری از ایران اعزام می شوند تا برای کسب این سهمیه تلاش کنند. تا به حال ندا شهسواری موفق شده دو بار این سهمیه را از آن خود کند.

حمیده ایرانمنش در مورد وضعیت اردوهای تیم ملی به تازوما گفت: بعد از این که این دو نفر برای مسابقات انتخاب شدند، اردوهایی را به صورت فردی داشتیم چون هر دو در تورهای بین المللی شرکت می کردند و هر زمان که به ایران برمی گشتند برایشان اردو برگزار می کردیم اما از ابتدای اردیبهشت دیگر مسابقه ای نداشتند و اردوی تیم ملی به صورت رسمی با حضور هر دو نفرشان شروع شد و تا 25 اردیبهشت که زمان اعزام است، ادامه دارد.

او در مورد وضعیت آمادگی این دو پینگ پنگ باز بیان کرد: تمام تلاش مان را کرده و رقبای مان را هم بررسی و آنالیز کرده ایم. از این بابت بچه ها آمادگی خوبی دارند و امیدوارم سهمیه را از آن ایران کنیم. هر چند خیلی سخت است و شرایط این مسابقات با سایر رقابت ها فرق می کند. همه تیم ها تلاش می کنند تا سهمیه را از آن خود کنند.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز زنان ایران با بیان این که رقیبان اصلی ما از قزاقستان و ازبکستان هستند، تاکید کرد: این بازیکنان دایم در مسابقات، تورها و کمپ های بین المللی هستند و از نظر امکانات نسبت به ما شرایط بهتری دارند. البته فدراسیون ایران هم حمایت کرد و با کمک اسپانسرها تلاش کردیم در این دو ماه برنامه ریزی خوبی داشته باشیم تا سهمیه را از آن ایران کنیم.

او در واکنش به این که مهشید اشتری انگیزه زیادی دارد و می گوید این دوره سهمیه المپیک 80 درصد برای ایران است، گفت: شرایط 50، 50 است چون رقیبان ما از نظر رنکینگ فردی از بازیکنان ایران بالاتر هستند. از طرفی شرایط تمرینی بسیار خوبی هم داشتند. میزبان مسابقات هم ازبکستان است و شرایط راحت نیست. ناامید نیستیم اما شرایط 50، 50 است. تمام تلاش مان را کرده ایم و امیدوارم سهمیه را بگیریم.

ایرانمنش در مورد انگیزه بازیکنان ایران برای کسب سهمیه المپیک بیان کرد: خانم اشتری جوان آتیه داری است که برای اولین بار در انتخابی المپیک شرکت می کند و تمام تلاشش را به کار می گیرد که سهمیه را بگیرد. خانم شهسواری هم انگیزه بالایی دارد و برایش افتخار است که در سه دوره المپیک شرکت کند. هر دو انگیزه بالایی دارند. برای من و فدراسیون هم تفاوتی نمی کند که کدام یک از این بازیکنان سهمیه بگیرند. ما امیدواریم هر دو فینالیست شوند تا مطمین شویم سهمیه برای ایران است.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دختران پینگ پنگ باز ایران آماده کسب سهمیه المپیک هستند؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دختران پینگ پنگ باز ایران آماده کسب سهمیه المپیک هستند؟"، کلیک کنید.